Filmové kostýmy hollywoodských hvězd budou na prodej

- eXtra kiNo autor: red

Filmové kostýmy hollywoodských ikon Charlie Chaplina, Judy Garlandové nebo Marilyn Monroeové budou mezi položkami nabídnutými v červnu v aukci v losangelském Beverly Hills. Nejvyšší vyvolávací cenu mají šaty Barbry Streisandové z muzikálu Hello, Dolly. Dražené věci pocházejí podle agentury Reuters ze sbírky herečky Debbie Reynoldsové čítající 3500 předmětů.

Zájemci o filmová memorabilia v dražbě pořádané 18. června aukčním domem Profiles in History dostanou příležitost pořídit si například šaty Marilyn Monroeové, v nichž se objevila ve slavné scéně z metra ve filmu Slaměný vdovec. Na prodej jsou také modré bavlněné šatičky a červené pantoflíčky Judy Garlandové ze snímku Čaroděj ze země Oz nebo neméně slavná buřinka Charlie Chaplina, jíž měl král komiků na hlavě v grotesce Chaplin tulákem.

Položkou s nejvyšší vyvolávací cenou budou sametové šaty bez rukávů zlaté barvy a zdobené drahokamy, v nichž si Barbra Streisandová zahrála ve filmu Hello, Dolly. Jde prý o nejdražší kostým v historii filmu. Lákavé pro mnohé sběratele mohou být i šaty Audrey Hepburnové z muzikálu My Fair Lady, které měla na sobě ve scéně z dostihů v Ascotu, a dále kostým Julie Andrewsové z muzikálu Za zvuků hudby.

Charlie Chaplin

Sama majitelka sbírky Debbie Reynoldsová se objevila například v muzikálech Zpívání v dešti nebo The Unsinkable Molly Brown. Shromažďování filmových kostýmů se devětasedmdesátiletá herečka věnuje více než 50 let. Hlavní část sbírky tvoří věci, které v roce 1970 rozprodávalo zadlužené filmové studio MGM. Svou kolekci rozšiřovala i v následujících letech. Po nezdaru plánů na stavbu muzea, v níž by mohly být veřejně vystaveny, se Reynoldsová rozhodla celou sbírku prodat.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.