Feyová a Longoriová jsou nejlépe placenými televizními herečkami

- Téma autor: red

Komička Tina Feyová a hvězda seriálu Zoufalé manželky Eva Longoriová jsou podle časopisu Forbes nejlépe placenými televizními herečkami. Od loňského do letošního května vydělaly shodně 13 milionů dolarů.

Feyová získala v minulosti cenu Emmy jako scenáristka komediálního seriálu 30 Rock a také jako hostující herečka v populárním pořadu Saturday Night Live, v němž parodovala bývalou aljašskou guvernérku a republikánskou kandidátku na viceprezidentku Sarah Palinovou.

O druhé místo s vydělanými deseti miliony dolarů se dělí další Zoufalá manželka Marcia Crossová, Mariska Hargitayová z dramatického seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a Marg Helgenbergerová, která se proslavila především díky seriálu Kriminálka Las Vegas.

Tina Feyová a Eva Longoriová v TV pořadu The Marriage Ref

Za nimi skončily další dvě ikony seriálu Zoufalé manželky, jenž s humorným nadhledem popisuje život žen na typickém americkém předměstí, Teri Hatcherová a Felicity Huffmanová, které vydělaly po devíti milionech dolarů.

Feyová se na čelní příčku vyšplhala z loňského sedmého místa (výdělek 7,5 milionu dolarů), Longoriová poskočila ze čtvrté pozice (výdělek 12 milionů dolarů).

Příjmy zmíněných televizních ikon se nicméně ani zdaleka nemohou vyrovnat sumám, které nosí domů herečky filmové. Podle červencového žebříčku časopisu Forbes utržily totiž ty nejúspěšnější z nich, Angelina Jolieová a Sarah Jessica Parkerová, za uplynulý rok každá 30 milionů dolarů.

Angelina Jolie

Podle agentury Reuters příjmy televizních osobností s největší pravděpodobností rovněž poznamenala globální ekonomická krize. Loňská vítězka, populární moderátorka a herečka Ellen DeGeneresová totiž za rok podle časopisu Forbes utržila 55 milionů dolarů, podle všeho především díky své roli porotkyně v pěvecké soutěži American Idol, která patřila k nejsledovanějším pořadům.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.