Dosud neznámé fotky Beatles vydělaly stamiliony

21. 7. 2011 - 9:55 | Téma | red

Dosud neznámé fotky Beatles vydělaly stamiliony Placeholder zdroj: tisková zpráva

Na 50 dosud neznámých fotografií Beatles z jejich prvních koncertů v USA vynesly ve středu v newyorské aukční síni Christie's 361.938 dolarů (zhruba 6,2 milionu korun). Oproti očekáváním tak dražba originálních černobílých fotografií, které ležely 45 let uschovány v krabici, vynesla téměř čtyřnásobek.

Beatles měli svůj první koncert v USA ve washingtonském Coliseu 11. února 1964 jen dva dny poté, co před americkým publikem debutovali v legendární televizní show Eda Sullivana.

Autorovi fotografií Miku Mitchellovi bylo tehdy osmnáct a byl u toho, když Beatles přijeli na nádraží Union Station. Nebývalou hysterii fanoušků kapely věrně zachytil na svých fotografiích. Fotografoval také tiskovou konferenci před koncertem v Coliseu a byl tam také na jevišti při celém koncertu. O půl roku později také na svých fotografiích zvěčnil koncert Beatles v Civic Center v Baltimore ze 13. září 1964.

Snímky neznámého fotografa

Experti Christie's předem vyjádřili přesvědčeni, že fotografie určitě osloví fanoušky Beatles i rockové historie. Pokud jde ale o jejich prodejní cenu, byli poněkud zdrženliví s ohledem na to, že Mitchell není veřejnosti a odborníkům známý fotograf. Očekávali, že by fotografie mohly být vydraženy zhruba za 100.000 dolarů.

Fotografie byly představeny nejdříve v červnu na výstavě v Londýně, pak na další výstavě v New Yorku a pak teprve šly do aukce.

Zdroje: ČTK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trable na place akčního filmu. Herec odmítl, aby jeho postavu zachránila Olivia Munn

Trable na place akčního filmu. Herec odmítl, aby jeho postavu zachránila Olivia Munn

10. 4. 2026 | Téma | Tamara Černá

Herečka Olivia Munn se v novém rozhovoru pro magazín Variety podělila o zkušenost, která znovu otevírá otázku přetrvávajících stereotypů v hollywoodské produkci. Podle jejích slov jeden z jejích mužských kolegů odmítl natočit scénu, v níž jeho postavu zachraňuje žena – jednoduše proto, že se mu takový moment nelíbil.
Česká televize uvede kontroverzní válečný film z druhé světové války

Česká televize uvede kontroverzní válečný film z druhé světové války

9. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Pokud jste fanouškem válečných dramat, která vás vtáhnou do srdce bitvy, pak máte štěstí. Film Železný kříž z roku 1977, režiséra Sama Peckinpaha, je opravdovým klenotem, který vás zavede do první linie východní fronty během druhé světové války. 
Prokletý historický film Ridleyho Scotta se po dekádě stal hitem

Prokletý historický film Ridleyho Scotta se po dekádě stal hitem

8. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Filmy, které při premiéře zapadnou, občas dostanou druhou šanci – a někdy překvapivě silnou. Přesně to se teď děje historickému velkofilmu Exodus: Bohové a králové od režiséra Ridleyho Scotta, který se po letech od uvedení znovu dostal do centra pozornosti. Důvodem není nové uvedení v kinech ani režisérská verze, ale streamingová platforma Tubi, kde film zaznamenal nečekaný divácký úspěch.
Hollywood potkal NASA. Sci-fi Spasitel rezonuje i mezi astronauty mise Artemis

Hollywood potkal NASA. Sci-fi Spasitel rezonuje i mezi astronauty mise Artemis

7. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Když se v Hollywoodu objeví velkorozpočtové sci-fi, většinou jde o další variaci na záchranu světa. V případě Spasitele je ale situace o něco zajímavější. Film totiž nepůsobí jen v rámci fikce – překvapivě se otiskl i do reálného světa kosmonautiky, konkrétně do příprav mise Artemis, která v tuto chvíli úspěšně pokračuje ve své cestě.