Daniel Radcliffe získá cenu za podporu boje proti sebevraždám gayů

- Téma autor: red

Daniel Radcliffe, filmový představitel čarodějnického učně Harryho Pottera, získá cenu za podporu prevence sebevražd mezi mladými homosexuály. Ocenění americké společnosti The Trevor Project, která pomáhá mladým homosexuálům, bisexuálům a transsexuálům vyrovnat se se svou orientací, převezme britský herec v červnu.

"Je to fantastické a je to pro mne veliká pocta," uvedl Radcliffe po dnešním zveřejnění seznamu nových držitelů ceny The Trevor Hero Award. Cítí se prý ale zároveň i trochu nesvůj, protože "hrdinské činy" podle něj dělají lidé, kteří 24 hodin denně odpovídají na dotazy na krizové lince Trevor Projectu. "Ze všeho, co jsem dosud během své kariéry udělal, je toto určitě jedna z nejdůležitějších, ne-li zcela nejdůležitější věc, s níž jsem spojován," dodal.

Nezisková společnost The Trevor Project byla založena v roce 1998 a funguje jako non-stop krizové středisko, které se zaměřuje na prevenci sebevražd gayů, leseb, transsexuálů i bisexuálů. Jejími zakladateli byli tvůrci oscarového krátkometrážního snímku Trevor z roku 1994 vyprávějícím o třináctiletém chlapci, jenž se pokusí o sebevraždu, protože se jeho kamarádi dozvědí o jeho sexuální orientaci. Organizace nabízí mladým lidem, aby si zavolali, poradili se se školenými odborníky nebo si jen tak popovídali. Poskytuje rady i rodičům a učitelům. Ocenění The Trevor Hero Award v minulosti získali mimo jiné herci Nathan Lane a Vanessa L. Williamsová.

Harry Potter

Jednadvacetiletý Radcliffe se proslavil rolí čarodějnického učně Harryho Pottera, kterého ztvárnil v sérii filmů podle knižní předlohy spisovatelky J.K. Rowlingové. Druhá část sedmého snímku nazvaného Harry Potter a Relikvie smrti přijde do kin v červenci.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.