Plakát k filmu: Zombieland

Zombieland Zombieland

dokina.cz
8,1

Premiéra 3. 12. 2009
USA, 2009, 88 min, od 15 let

Žánr:
komedie, dobrodružný, akční, horor
Režie:
Roland Emmerich | celý štáb
Hrají:
Bill Murray, Abigail Breslin, Woody Harrelson | všichni herci

V této hororové komedii převzaly nad naším světem nadvládu zombie. Existuje zde však jeden přeživší muž Tallahasseem (Woody Harrelson), který se baví zabíjením zombie, kvůli synovi kterého mu zabili. Když se k němu přidá zakřiknutý strašpytel Columbus - odborník na přežití (Jesse Eisenberg), bude muset dokázat, že je v něm i něco víc a zažijí to co by asi jen tak nezažili, kdo by řekl že 12letá holka je unese! A kde Columbus najde svoji první lásku.

V této hororové komedii převzaly nad naším světem nadvládu zombie. Existuje zde však jeden přeživší muž Tallahasseem (Woody Harrelson), který se baví zabíjením zombie, kvůli ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1209 hlasů

Recenze filmu Zombieland

  • Recenze Zombieland na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Filmová odpočívárna, kterou je třeba si hýčkat. Parta nesourodých postav se během zombie apokalypsy snaží přežít. Otřepaná premisa, neotřepané provedení a pecka roztomilejší než plyšový Ewok. Omluvte dojatý verdikt, jsem z toho filmu trochu naměkko.

  • Recenze Zombieland na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Columbus (Jesse Eisenberg) je mladý kluk, který je sice dost nesmělý, ale dost inteligentní na to, aby přežil zombie apokalypsu a vydal se zamořenými spojenými státy na durhý konec země za rodinou. Cestou potká ještě Tallahasseeho (Woody Harrelson), Wichitu (Emma Stoneová) a Little Rock (Abigail Breslinová - ta malá holčička z Little Miss Sunshine ), kteří se s tím taky moc nepářou a vědí jak na zombie. Zombieland je o cestě, nikoliv o jejím cíli. Zábavu obstarají různé epizodky se zombiemi i s pnutím uvnitř čtyřčlenné skupinu. Největší zábava je ovšem s jedním nejmenovaným přežiším, kterého najdou. Tento film mladším bratříčkem oldschoolových pecek jako Evil Dead nebo Brain Dead . Rozdíl je pouze v tom, že Zombieland byl dražší, a že jeho debutující režisér není až tak schopný jako byli mladý Sam Raimi nebo mladý Peter Jackson. Vyšší rozpočet se uplatní při kvalitních tricích (opravdu máme dojem, že zombie nákaza zachvátila celou Ameriku), režisérská nezkušenost má za následek, že se čas od času ve filmu objeví několik minut bez jediného střeva / mozku / vtipu. A nevím, jestli za to může režisér, ale hlavní hrdina mě místy skoro otravoval (narozdíl od tří zbývajících lidí). Zombieland je ale evidetně dítko stvořené z lásky k hororům a k filmům obecně. Čím víc jste jich viděli, včetně některých u nás téměř neznámých (např. The Deliverance , Caddyshack ), tím lím se budete bavit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.