Plakát k filmu: Zmizení

Zmizení Prisoners

dokina.cz
8,4

Premiéra 10. 10. 2013
USA, 2013, 150 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Denis Villeneuve | celý štáb
Hrají:
Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman, Paul Dano, Maria Bello, Melissa Leo, Viola Davis, Terrence Howard, Len Cariou | všichni herci

Čas od času se v kinech objeví film s velkým F a Zmizení je jedním z nich. Hugh Jackman a Jake Gylenhaal excelují v thrilleru, který přiková diváky do sedadel a nenechá je vydechnout ještě nějaký čas po skončení filmu. Když vám ze dne na den beze stopy zmizí nejbližší osoba, může mít každá vteřina cenu života. Při pátrání je pak člověk schopný udělat cokoliv.

Po prvních projekcích sklízí nadšené ohlasy nejen Zmizení, ale i výkony obou hlavních hvězd. „Do ringu přicházející sezóny filmových cen vstoupila težká váha,“ hlásá prestižní magazín Variaty a nešetří chválou. „Jedno je jisté: Zmizení je strhující a musíme složit poklonu režisérovi i skvělým hercům, kteří příběh doslova přivedli k životu,“ přidává se Hollywood Reporter.

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn.

Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

Kromě Hugha Jackmana a Jaka Gyllenhaala se ve Zmizení představí i Viola Davis (Proti pravidlům), Maria Bello (Dějiny násilí), Terrence Howard (Hustle a Flow) a Melissa Leo (Fighter).

Čas od času se v kinech objeví film s velkým F a Zmizení je jedním z nich. Hugh Jackman a Jake Gylenhaal excelují v thrilleru, který přiková diváky do sedadel a nenechá je ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů

Recenze filmu Zmizení

  • Recenze Zmizení na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Hugh Jackman zjistil, že jeho dcera zmizela a pravděpodobně se stala obětí únosu. Policie rychle dopadla podezřelého, ale detektiv Jake Gyllenhaal z něj nic nedostal a musel ho propustit. Zoufalý otec se tedy rozhodne pro zoufalé řešení. Co když je ale situace trošku jiná, než si myslí? Zmizení je vynikající komorní mrazivý thriller s výborně napsanými a zahranými postavami, který vás v kině doslova vysaje a semele. Skvělá podívaná pro diváky, kterým nevadí pomalejší tempo a raději si vychutnají pořádně hutnou atmosféru.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.