Plakát k filmu: Zlomené město

Zlomené město Broken City

dokina.cz
5,2

Premiéra 25. 4. 2013
USA, 2013, 109 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Allen Hughes | celý štáb
Hrají:
Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones, Barry Pepper, Kyle Chandler, Justin Chambers, Jeffrey Wright, Alona Tal | všichni herci

New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart (Mark Wahlberg). Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při vyšetřování vraždy zašel příliš daleko. Teď je z něj už jen bývalý policista, který se v Brooklynu snaží uživit aspoň jako soukromý detektiv.

Jednoho dne mu svitne naděje, že se jeho život může vrátit do starých kolejí. Starosta města Mayor Hostetler (Russell Crowe) mu totiž nabídne vrácení policejního odznaku i pistole a k tomu ještě pěkného balíku peněz. Nabídka je ale spojená s jednou podmínkou. Starosta, který je ve městě velice oblíbený, má silné podezření, že jej jeho atraktivní manželka Cathleen (Catherine Zeta-Jones) podvádí. A právě tyto starostovy pochybnosti dostane Billy za úkol prověřit a zjistit, s kým se jeho žena stýká. Do pátrání se vrhne s plným nasazením, ale záhy zjistí, že nejde jen o banální nevěru, zvláště když na cestě za pravdou jej doprovází kaluže krve. Billymu dochází, že zde jde o mnohem více a že se sám zapletl do starostových intrik. A tak mu nezbývá nic jiného, než jeho víra ve spravedlnost a pistoli.

„Manželky politiků často nedávají na sobě znát žádné emoce, aby své manžely kryly. Když se podíváte na Cathleen, je to přesně ta žena, jakou byste chtěly být, má vše, co si jen žena může přát. Realita za zavřenými dveřmi je ale zcela jiná. Jak se děj filmu rozbíhá, vidíme, proč chce starostova žena ze svého dosavadního života utéct. Cathleen ví příliš mnoho, ví, že Hostetlerovo jednání ničí životy mnoha a mnoha lidí, včetně jejího vlastního,“ prozrazuje Catherine Zeta-Jones.

New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart (Mark Wahlberg). Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 0 hlasů

Recenze filmu Zlomené město

  • Recenze Zlomené město na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Bývalý policajt Billy Taggart má za úkol zjistit, s kým se schází starostova žena. Brzy ale pochopí, že tady vůbec nejde o nevěru, ale o zatraceně velké peníze a politickou kariéru mnoha lidí. Skvěle obsazenou detektivku sráží do průměru nezajímavá režie a příběh. Wahlberg s Crowem dělají, co mohou, ale tohle je zkrátka příliš dlouhé, tupé a nudné.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.