Plakát k filmu: Zlomené město

Zlomené město Broken City

dokina.cz
5,3

Premiéra 25. 4. 2013
USA, 2013, 109 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Allen Hughes | celý štáb
Hrají:
Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones, Barry Pepper, Kyle Chandler, Justin Chambers, Jeffrey Wright, Alona Tal | všichni herci

New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart (Mark Wahlberg). Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při vyšetřování vraždy zašel příliš daleko. Teď je z něj už jen bývalý policista, který se v Brooklynu snaží uživit aspoň jako soukromý detektiv.

Jednoho dne mu svitne naděje, že se jeho život může vrátit do starých kolejí. Starosta města Mayor Hostetler (Russell Crowe) mu totiž nabídne vrácení policejního odznaku i pistole a k tomu ještě pěkného balíku peněz. Nabídka je ale spojená s jednou podmínkou. Starosta, který je ve městě velice oblíbený, má silné podezření, že jej jeho atraktivní manželka Cathleen (Catherine Zeta-Jones) podvádí. A právě tyto starostovy pochybnosti dostane Billy za úkol prověřit a zjistit, s kým se jeho žena stýká. Do pátrání se vrhne s plným nasazením, ale záhy zjistí, že nejde jen o banální nevěru, zvláště když na cestě za pravdou jej doprovází kaluže krve. Billymu dochází, že zde jde o mnohem více a že se sám zapletl do starostových intrik. A tak mu nezbývá nic jiného, než jeho víra ve spravedlnost a pistoli.

„Manželky politiků často nedávají na sobě znát žádné emoce, aby své manžely kryly. Když se podíváte na Cathleen, je to přesně ta žena, jakou byste chtěly být, má vše, co si jen žena může přát. Realita za zavřenými dveřmi je ale zcela jiná. Jak se děj filmu rozbíhá, vidíme, proč chce starostova žena ze svého dosavadního života utéct. Cathleen ví příliš mnoho, ví, že Hostetlerovo jednání ničí životy mnoha a mnoha lidí, včetně jejího vlastního,“ prozrazuje Catherine Zeta-Jones.

New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart (Mark Wahlberg). Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Zlomené město

 • Recenze Zlomené město na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Bývalý policajt Billy Taggart má za úkol zjistit, s kým se schází starostova žena. Brzy ale pochopí, že tady vůbec nejde o nevěru, ale o zatraceně velké peníze a politickou kariéru mnoha lidí. Skvěle obsazenou detektivku sráží do průměru nezajímavá režie a příběh. Wahlberg s Crowem dělají, co mohou, ale tohle je zkrátka příliš dlouhé, tupé a nudné.

 • Recenze Zlomené město na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Mark Wahlberg bejval férovej polda, ale pak měl trochu problémy s nadměrným střílením černochů, takže musel od policie (i když se mu oficiálně nic neprokázalo). Začal se živit jako soukromé očko (což se mu příliš nedařilo) a o pár let později mu nabídne výhodnou zakázku sám pan starosta (Russell Crowe): Je potřeba zjistit, s kým mu zahýbá jeho manželka (Catherina Zeta-Jonesová ve velmi malé roli), což by mohl řádně zahýbat probíhající volební kampaní na nového starostu... Wahlberg vrhně do skvěle placené nové zakázky, ale zjišťuje, že starostova manželka je nějak podezřele propletena s lidmi protikandidáta na starostu (Barry Pepper)... BTW: Ve traileru problikávají jakési fotky brutální soulože - ve filmu tyto záběry jsou, ale jsou to záběry z filmu, na který jdou hrdinové do kina . Tolik k pravdomluvnosti trailerů. BTW 2: Hudba v traileru je také známý song z videohry "Saints Row The Third" , hahaha. Toto krimi-drama, režírované jedním z bratrů Hughesových, je zajímavé ve svém přístupu k hlavní dějové lince: Divák velmi brzy vytuší, že s tím zahýbáním manželky to není úplně jednoznačné, a že svině bude spíš pan starosta. Přibližně ve třetině filmu se to pak divák velmi jednoznačně dozví, ale hlavní hrdina to ještě dlouho nepochopí. Což nemyslím jako kritiku, skutečně mi to přišlo jako osvěžující přístup. Bohužel, zřejmě to nebyla scenáristova genialita, ale spíš nějaká nechtěná náhoda, protože to v nic zajímavého nevyústí a celý film se všemi jeho zvraty je střídavě A) velmi předvídatelný a B) nesmyslný až směšný tím, co všechno se snaží do děje nacpat (zlé developery, pomstu za hrozný zločin, polepšeného poldu, práva gayů...). Otázka je, jestli taková nanicovatá, ničím nezajímavá podívaná, podpořená slušnými hereckými výkony v hlavních rolích, stačí k tomu, aby byl divák v dnešní záplavě filmů spokojený...

Související články k filmu Zlomené město

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  30. 4. 2013 09:47 Akční sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích je opět v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. O víkendu přilákala 14.167 diváků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Zlomené město - recenze

  Zlomené město - recenze

  20. 4. 2013 16:00 Herectví Marka Wahlberga se velmi často stává terčem nejapných poznámek novinářů, kteří mu stále velmi rádi připomínají Markyho Marka. Prosím vás, zapomeňte na toto období z počátků kariéry tohoto amerického herce. Jeho filmy za to stojí. Pokud navíc máte rádi thrillery s trochou toho politického napětí, pak si zcela jistě užijete i snímek Zlomené město.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.