Plakát k filmu: Zkrocená hora

Zkrocená hora Brokeback Mountain

dokina.cz
8,1

Premiéra 2. 3. 2006
USA, Kanada, 2005, 134 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Gustavo Santaolalla | celý štáb
Hrají:
Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Anne Hathaway | všichni herci

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomingu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůle-žitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.

Do hlavních rolí dramatu plného emocí obsadil světově proslulý režisér Ang Lee (Ledová bouře/The Ice Storm, Tygr a drak/Wo Hu Cang Long) Jakea Gyllenhaala (Donnie Darko, Půlnoční míle/Moonlight Mile, Den poté/The Day After Tomorrow) a Heatha Ledgera (Příběh Rytíře/A Knight’s Tale, Ples příšer/Monster’s Ball, Legendy z Dogtownu/Lords of Dogtown). Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva, byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus a získal 8 nominací na Oscar převážně v hlavních kategoriích. Snímek je věnován střihačce Geraldine Peroni, která během natáčení tragicky zemřela.

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13757 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Zkrocená hora

 • Recenze Zkrocená hora na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Romance dvou kovbojů míří za Oscarem oprávněně. Nezná oplzlost, nevyhledává senzaci. Je čistá, něžná a uměřená.

Související články k filmu Zkrocená hora

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jake Gyllenhaal údajně chodí s Rachel McAdams

  Jake Gyllenhaal údajně chodí s Rachel McAdams

  10. 6. 2014 17:00 Mezi třiatřicetiletým americkým hercem a jeho o dva roky starší kolegyní to prý pořádně jiskří…

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Poznáte jednoho z nejvíce sexy mužů planety v bezdomoveckém looku?

  Poznáte jednoho z nejvíce sexy mužů planety v bezdomoveckém looku?

  23. 9. 2013 08:35 Mít slavnou tvář a žít v New Yorku, znamená vystavovat se denně pohledům tisíců zvědavých lidí. Jak to řeší hollywoodské hvězdy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pí a jeho život

  Pí a jeho život

  18. 12. 2012 09:30 Chlapec, tygr a moře. To jsou hlavní hrdinové neuvěřitelného příběhu, který nejprve převálcoval svět na stránkách knížky a teď se to chystá zopakovat filmovou verzí. Předpoklady má obrovské, režie se totiž ujal oscarový Ang Lee, tvůrce legendárního Tygra a draka, který i s pomocí 3D vyčaroval tomuto dobrodružnému filmu snový vizuální kabát, jemuž by byla chyba odolat.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.