Plakát k filmu: Ženy sobě

Ženy sobě Bridesmaids

dokina.cz
7,1

Premiéra 7. 7. 2011
USA, 2011, 125 min, od 15 let

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Rose Byrne, Matt Lucas, Kristen Wiig, Maya Rudolph, Kali Hawk | všichni herci

Rozlučka se svobodou se může nepěkně zvrhnout. Neplatí to jen pro pány, jak nás o tom názorně přesvědčila komedie Pařba ve Vegas, podobným předsvatebním martýriem můžou projít i ženy. Zvlášť když je největší kamarádka nevěsty magnet na katastrofy, který dokáže i tak prostou věc, jakou je výběr svatebních šatů, proměnit v horor. O tom všem je komedie Ženy sobě, v níž exceluje jedna z nejpopulárnějších a nejzábavnějších komiček současnosti Kristen Wiig (Zbouchnutá, Kopačky).

Smolařka Annie (Wiig) je všechno, jen ne úspěšná. Pochybné milence opouští nedůstojně (většinou přes plot), v práci ji terorizují zákazníci (a ona je, takže nad ní permanentně visí hrozba vyhazovu). Jediný světlý bod v jejím životě představuje kamarádka Lillian (Maya Rudolph). Ta jí právě oznámila, že se bude vdávat, a Annie jako nejlepší kámoška pochopitelně slíbila, že jí se svatebními přípravami pomůže. Snaží se o to víc, že se svou troškou do mlýna chtějí přispět i další čtyři Lillianiny přítelkyně, mezi nimiž vyniká krásná, bohatá a chytrá Helen (Rose Byrne). A tak Annie pomáhá a plánuje jako o život a jak už to v její tragické realitě bývá, na co sáhne, to přinejlepším selže, případně skončí zatčením, otravou jídlem, ohavnou scénou, v níž hraje hlavní roli čokoládová fontána, nebo sexem s dopravákem. Vyberte si, co z toho je nejhorší. Možná to, že Lillian dochází s (pomalu bývalou) kamarádkou trpělivost.

Komedie Ženy sobě vznikla v produkční líhni Judda Apatowa, komediálního producenta a režiséra, který natočil filmy jako Kopačky, Zbouchnutá nebo Komici. Kritici, kteří snímek viděli, se shodují, že jde o jednu z nejlepších komedií letošního roku a průlomový důkaz, že i něžné pohlaví se dokáže skvěle bavit „bez rukaviček“. „Nechtěly jsme vytvořit další romantickou komedii na téma, jak se zoufalka snaží sehnat chlapa. Soustředily jsme se na situační humor a na vztahy mezi jednotlivými postavami, abychom dokázaly, že i mezi námi děvčaty se můžou odehrávat zábavné a někdy i drsné věci,“ říká Kristen Wiig, jinak také spoluautorka scénáře. Přestože nad ním měli hlavní supervizi chlapi, tedy producent Apatow a režisér Paul Feig, prý to nebyl problém, protože ženský vesmír je okamžitě okouzlil. Což se mimochodem asi stane i případnému mužskému doprovodu divaček v kině.

Rozlučka se svobodou se může nepěkně zvrhnout. Neplatí to jen pro pány, jak nás o tom názorně přesvědčila komedie Pařba ve Vegas, podobným předsvatebním martýriem můžou projít i ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 464 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.65 CZK 254.50 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ženy sobě

 • Recenze Ženy sobě na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Annie je v krizi. Padá na dno ve všech možných ohledech. Jenže její kamarádka se zasnoubila a vyznamenala jí funkcí první družičky. Jak to půjde dohromady se zmatkem v životě Annie? Odolá nástrahám situace i dotěrné sokyni, která jí chce ukrást nejlepší kamarádku? Zdánlivě tupoučký půdorys pro holčičí mecheche je jen podkladem pro klasicky uvolněnou komedii s producentským dotekem Judda Apatowa, v tom nejlepším slova smyslu. Kristen Wiig v hlavní roli je výborná a jako spoluautorka scénáře si napsala dost báječných dialogů i vtipných situací, aby se mohlo mluvit o komediální perle letošního léta.

 • Recenze Ženy sobě na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Annie (Kristen Wiigová, nedávno viděná v Paulovi jako ta jednooká holka) už není nejmladší, nemá pořádný vztah a její nejlepší kamarádka Lillian (Maya Rudolphová) ji pozve jako jednu z pěti družiček na svou svatbu. Ve smršti předsvatebních nezdarů a romantického sbližování s ujetým policistou (Chris O'Dowd) se musí vyrovnat hlavně s tím, že si Lillian zřejmě našla novou nejlepší kamarádku... Nová romantická komedie Judda Apatowa (produkoval, nerežíroval) je sympatická tím, že jejími hrdinkami jsou cynické třicátnice, které sice jsou poněkud praštěné, ale nejsou úplně blbé. A nemají problém být v kruhu svých přítelkyň sprosté jako dlaždičové. Tedy jako dlaždičky... V Ženách sobě je mnoho příjemných věcí (respektive příjemně brutálních a cynických věcí). Reakce hrdinek jsou většinou vtipné a originální a Chris O'Dowd je naprosto úžasný - ne že by hrál totálního magora jako v "IT Crowdu", ale je roztomile mírně praštěný a velice sympatický. Problém je v naprosto nesmyslně přehané délce (přes dvě hodiny!). Film je spíše série scének, než pečlivě nalajnovaný příběh. A mnohé z těch scének by se s klidem daly vypustit. Chápu, že někteří diváci budou za nejlepší vtípek považovat scénu se zvracením a průjmem všech zúčastněných v družičkovských šatech. Mně ale přišla (stejně jako mnohé jiné) poněkud pod úrovní těchto schopných komediantek.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ženy sobě

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ladíme!

  Ladíme!

  20. 12. 2012 16:00 Zapomeňte na muzikály ze střední, tady jste někde jinde. Zpívá se tu jako o život, zásadně a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, protože škodí hlasivkám, a kdo neladí se zbytkem, ten musí z kola ven. Ladíme! je komedie plná dobré muziky, jaká tu už dlouho nebyla. Nesnaží se spoléhat jen na netradiční předělávky světových hitů, stejně důležité jsou pro ni  dobrý příběh a sympatičtí hrdinové z „masa a kostí“. I proto si tvůrci do hlavní role vybrali na Oscara nominovanou Annu Kendrick, která před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  7. 12. 2012 11:01 Příběhem o studentkách střední školy, které se rozhodnou pro zpěv, je americká hudební komedie s názvem Ladíme! V kinech se objeví od 20. prosince a na pracovní projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bontonfilm. Hlavní roli ve snímku ztvárnila na Oscara nominovaná Anna Kendricková. Před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ženy sobě

  Ženy sobě

  2. 7. 2011 11:30 Rozlučka se svobodou se může nepěkně zvrhnout. Neplatí to jen pro pány, jak nás o tom názorně přesvědčila komedie Pařba ve Vegas, podobným předsvatebním martýriem můžou projít i ženy. Zvlášť když je největší kamarádka nevěsty magnet na katastrofy, který dokáže i tak prostou věc, jakou je výběr svatebních šatů, proměnit v horor. O tom všem je komedie Ženy sobě, v níž exceluje jedna z nejpopulárnějších a nejzábavnějších komiček současnosti Kristen Wiig (Zbouchnutá, Kopačky).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.