Plakát k filmu: Žena v černém

Žena v černém The Woman in Black

dokina.cz
6,2

Premiéra 23. 2. 2012
Anglie, Kanada, Švédsko, 2012, 95 min

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
James Watkins | celý štáb
Hrají:
Ciarán Hinds, Roger Allam, Daniel Radcliffe, Janet McTeer | všichni herci

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 72 hlasů

Recenze filmu Žena v černém

 • Recenze Žena v černém na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Znovuzrozená britská produkční společnost Hammer tentokrát vsadila na oldschoolový gotický horor o strašidelném baráku a jednom černooděném přízraku. Přestože nejde o nic převratného, atmosféry, napětí a infarktových situací má film na rozdávání. Od ryze žánrového kousku těžko čekat něco víc.

 • Recenze Žena v černém na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Koncem 19. století je mladý britský advokát (Daniel Radcliffe) vyslán na venkov, aby tam vyřídil pozůstalost po zesnulé hraběnce. Na místě nachází obrovské strašidelné zarostlé stavení na strašidelném ostrově uprostřed strašidelné bažiny, a strašidelnou vesnici s vystrašenými lidmi. Zdá se, že tu straší... Jde o nový počin od Hammer films, jejichž nejlepší počin jsme u nás neviděli, zatímco ten nejblbější ano. Nejdříve kardinální otázka: Vadí nějak skutečnost, že hlavní postavu viktoriánského hororu hraje Harry Potter? IMHO nikoliv. Sice vypadá starý přesně na svůj věk (23 let) a ve filmu má asi šestiletého syna, ale kdoví, třeba to tak dřív chodilo... Poměrně záhy se ukáže, že šílená sestra hraběnky se zjevuje a zabíjí děti v okolí jako pomstu za to, že hraběnka kdysi nechala umřít (nešťastnou náhodou) její dítě. Proč se mstí těm, kteří se smrtí jejího dítěte neměli nic společného, případně o ní vůbec nevěděli, to ví jen tvůrci filmu. A to je víceméně všechno. Celá zápletka je nám jasná nejpozději od poloviny filmu a když ji hrdina "překvapivě odhalí" ve třech čtvrtinách, je to trochu bizarní, stejně jako je bizarní jeho představa, jak kletbu zlomit. Film vrcholí scénou, kdy se Radcliffe snaží vylovit z auta utopeného v husté černé bažině mrtvého chlapečka, kterého nikdo předtím vylovit nedokázal (protože je bažina moc hustá / černá / jedovatá). Zřejmě na to neměli stroje. Zajímavé je, že někdo měl stroje na to, aby metr vedle toho auta zarazil do bahnitého dna na chlapečkovu památku kříž jako kráva, vyčuhující půldruhého metru nad hladinu... Může mi to nějaký statik vysvětlit? Odhalovat není co, a film nabízí pouze slušně atmosférické kulisy, ve kterých se ozývají strašidelné zvuky a každou chvíli se někde na zlomek vteřiny zjeví strašidelná bledá postava v bílém černém, přičemž se na soundtracku ozve velmi hlasitý zvuk. Je to vpodstatě stejné, jako byly staré horory starého Hammeru, ale ty jsou pro dnešního diváka aspoň trochu oldschoolově zábavné . Znáte tyhlety "Flash hry s překvapením" ? Hrajete, nic zlého netuše, nějakou jednoduchou hříčku, a najednou se na obrazovce objeví strašidelný ksicht a z reproduktorů to hlasitě zařve. Žena v černém je trochu jako kdybyste tuhle blbou hříčku museli hrát 90 minut pořád dokola. Moc vás to nebaví, víte, že to na vás za chvíli zase vybafne ale i když to očekáváte, stejně v sedačce poskočíte když se to stane, protože to je prostě nervová reakce na ten náhlý hlasitý zvuk. Nevím jak vy, ale já si dobrý horor takhle nepředstavuju.

Související články k filmu Žena v černém

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Harry Potter se vrací v duchařském hororu Žena v černém

  Harry Potter se vrací v duchařském hororu Žena v černém

  13. 2. 2012 13:00 Daniela Radcliffa sice většina lidí stále vnímá jako Harryho Pottera, ovšem sympatický mladý Brit už dávno dokázal, že role obrýleného kouzelníka pro něj rozhodně není poslední štace jeho hvězdné kariéry. Že se umí přes potterovské období překlenout a dokonale se vtělit i do jiných náročnějších rolí, potvrdil nejen v úspěšných divadelních hrách, ale nově také v gotickém hororu Žena v černém (The Woman in Black), který vstupuje do českých kin 23. února. Sice je filmu mile přezdíváno „Scary Potter“, ale už jen samotný trailer dokazuje, že se jedná o zcela jiný duchařský kalibr.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.