Plakát k filmu: Žena bez piána

Žena bez piana La mujer sin piano

dokina.cz
5,7

Španělsko, 2009, 94 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Javier Rebollo | celý štáb
Hrají:
Carmen Machi, Jan Budař, Pep Ricart, Tomás del Estal, Nadia de Santiago | všichni herci

Rosa žije obyčejným životem ženy v domácnosti. Den tráví starostí o byt a přípravou jídla pro manžela, který jezdí s taxíkem. Jak její dny plynou, zjevně trpí kromě neustálého zvonění v uších také prázdnotou svého bytí. Film je záznamem čtyřiadvaceti hodin života této ničím nevybočující ženy, která se s příchodem noci rozhodne svému nudnému osudu uniknout. Mění svou vizáž a vydává se poznávat noční život. Na místním autobusovém nádraží potkává mírně podivného Radka, polského imigranta. S ním pak Rosa prožije sled nečekaných událostí. Jemně komický a v pomalém rytmu natočený snímek vyniká specifickou atmosférou, těžící z důsledné práce s výjimečností obyčejné chvíle. Film je postaven na vnějškově střídmém výkonu představitelky hlavní role Carmen Machi a důsledně statické kameře zdůrazňující chladné barevné tóny.

Rosa žije obyčejným životem ženy v domácnosti. Den tráví starostí o byt a přípravou jídla pro manžela, který jezdí s taxíkem. Jak její dny plynou, zjevně trpí kromě neustálého ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 140 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.