Plakát k filmu: Železná lady

Železná lady The Iron Lady

dokina.cz
5,5

Premiéra 1. 3. 2012
Anglie, 2011, 105 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Phyllida Lloyd | celý štáb
Hrají:
Meryl Streep, Jim Broadbent, Julian Wadham, Roger Allam, Olivia Colman | všichni herci

Neobyčejný příběh o významné ženě, která prorazila bariéry předsudků. Aktivně se angažovala do problémů, které do té doby byly řešeny pouze muži.

Film vypráví o životě britské konzervativní političky konce 20. století, paní Margaret Thatcherové (Meryl Streepová), která se jako první žena v historii dostala do čela vlády Jejího Veličenstva a stanula tak na postu premiérky Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Z Margaret Thatcherové se v průběhu let stala uznávaná osobnost mezinárodní politiky a díky svojí rozhodnosti a nekompromisní politice, získala přezdívku Železná lady.

Scenáristka Abi Morgan o práci s Meryl Steepovou prohlásila: "Meryl ztvárnila roli Margaret mimořádně skvěle a neuvěřitelné bylo jak uměla napodobit i její hlas."

Neobyčejný příběh o významné ženě, která prorazila bariéry předsudků. Aktivně se angažovala do problémů, které do té doby byly řešeny pouze muži. Film vypráví o životě britské ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 249 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.