Plakát k filmu: Zázračný běžec

Zázračný běžec Prefontaine

dokina.cz
6,6

USA, 1997, 106 min

Žánr:
drama, životopisný, romantický, sportovní

Životní příběh ambiciózního atleta Steva Prefontaina začíná v Oregonu a sleduje jak se mladý Steve navzdory tomu, že má jednu nohu delší než druhou, ukáže jako velmi talentovaný běžec. Později se na oregonské univerzitě setká s legendárním trenérem Billem Bowermanem, mužem, který se později stal jedním ze zakladatelů korporace Nike. Mezi oběma se vytváří silné pouto a s jeho pomocí Steve překonal všechny překážky, získal mistrovský titul a dokázal v roce 1972 oslnit sportovní fanoušky na olympiádě v Mnichově. Příběh sleduje nejen jeho namáhavou cestu k vítězství, ale také setkání se spolužačkou Mary Marckxovou, do které se zamiloval a jejich vztah vydržel až do jeho předčasné smrti. Představuje ho nejen jako urputného a tvrdohlavého bojovníka, který dokáže překonat svůj handicap, ale také jako poněkud domýšlivou charismatickou hvězdu, která udělala z běžecké disciplíny hit a získala si davy nadšených obdivovatelů. Životní příběh pohledného, talentovaného atleta však záhy dospěl k roku 1974 a tragické deanovské smrti při autonehodě. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet let.

Životní příběh ambiciózního atleta Steva Prefontaina začíná v Oregonu a sleduje jak se mladý Steve navzdory tomu, že má jednu nohu delší než druhou, ukáže jako velmi talentovaný ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Zázračný běžec

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Touha, dřina, odvaha! Filmy mapující historické okamžiky z letních olympijských her

    Touha, dřina, odvaha! Filmy mapující historické okamžiky z letních olympijských her

    5. 8. 2016 10:00 Sportovní fanoušci z celého světa mohou slavit, po čtyřech letech jsou tu opět letní olympijské hry. Abychom vás správně naladili, přinášíme zajímavé snímky plné odhodlání, touhy, odvahy a nadějí, snímky s tématem letní olympiády. Zda se olympiáda v Riu zapíše do dějin tak, jako některé z předchozích her, nám ukáže nadcházejících 17 dnů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.