Plakát k filmu: Zakázané hlasy

Zakázané hlasy Forbidden Voices

dokina.cz
7,2

Švýcarsko, 2012, 95 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Režisérka Barbara Miller představuje ve svém filmu tři odvážné ženy. Kdyby se nenarodily v Íránu, na Kubě a v Číně, vedly by tyto ženy možná poklidný život. Z nejrůznějších důvodů se však rozhodly nemlčet a postavily se diktatuře. Yoani Sánchez, první kubánská bloggerka, kritizuje kubánský režim, protože chce mít co říct, až se jí syn zeptá, co udělala proti režimu. Za svou odvahu čelí pronásledování a hrozbám smrti. Čínskou lidskoprávní aktivistku Zeng drží režim čtyři roky v domácím vězení – bez manžela, s dvouletým dítětem. Bloggerka Fernaz Seifi musela opustit rodný Írán a na internetu píše pod pseudonymem. Hlasy statečných žen, které přinášejí prostřednictvím sociálních sítí svědectví o životě v diktatuře, se režimy snaží cenzurovat a umlčet, protože úspěšně nahlodávají jejich informační monopol. Díky jejich příspěvkům na Facebooku, Twitteru, You Tube či na vlastním blogu se jim daří dostávat diktátory a diktátorské režimy pod nebývalý politický tlak. Proto časopis Time zařadil tyto revolucionářky 21. století, které symbolizují novou, internetem propojenou generaci, mezi nejvlivnější hlasy dnešního světa.

Režisérka Barbara Miller představuje ve svém filmu tři odvážné ženy. Kdyby se nenarodily v Íránu, na Kubě a v Číně, vedly by tyto ženy možná poklidný život. Z nejrůznějších ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.