Plakát k filmu: Zahradnictví: Rodinný přítel

Zahradnictví: Rodinný přítel Zahradnictví: Rodinný přítel

dokina.cz
5,0

Premiéra 27. 4. 2017
Česká Republika, 2017, 130 min

Žánr:
drama
Režie:
Jan Hřebejk | celý štáb
Hrají:
Ondřej Sokol, Martin Finger | všichni herci

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

První část trilogie, Rodinný přítel, je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady.

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů
 • -
 • -
 • -
Kino Vzdálenost Znění Čas promítání
2.5 km 18.40
Adresa:
Plzeňská 233/8, Praha
E-mail:
smichov@cinemacity.cz
Tel.:
255 742 021
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

2.6 km 20.40
Adresa:
Radlická 3179/1e, Praha
E-mail:
andel@cinestar.cz
Tel.:
251 115 111
Web:
http://www.cinestar.cz/cz/praha5/domu

Detail kina

1.4 km 16.10 18.50
Adresa:
Na Příkopě 859/22, Praha
E-mail:
slovanskydum@cinemacity.cz
Tel.:
255 742 021
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

8.0 km 15.40 18.20
Adresa:
Veselská 663, Praha
E-mail:
letnany@cinemacity.cz
Tel.:
255 742 021
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

10.8 km 17.30
Adresa:
Řevnická 121/1, Praha
E-mail:
zlicin@cinemacity.cz
Tel.:
257 950 966
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

1.6 km 17.30
Adresa:
Vinohradská 1612/149, Praha
E-mail:
flora@cinemacity.cz
Tel.:
255 742 021
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

8.1 km 18.40
Adresa:
Arkalycká 833/1, Praha
E-mail:
galaxie@cinemacity.cz
Tel.:
267 900 567
Web:
http://www.cinemacity.cz

Detail kina

11.1 km 18.20
4.3 km 10.00
Adresa:
Bělohorská 125/24, Praha
E-mail:
info@dlabacov.cz
Tel.:
777 567 412
Web:
http://www.dlabacov.cz

Detail kina

1.7 km 17.30
Adresa:
Sokolovská 371/1, Praha
E-mail:
info@kinoatlas.cz
Tel.:
222 312 737
Web:
http://www.kinoatlas.cz

Detail kina

2.8 km 10.00
Adresa:
Františka Křížka 460/15, Praha
E-mail:
bio@biooko.cz
Tel.:
233 382 606
Web:
http://www.biooko.net

Detail kina

20.0 km 20.00
Adresa:
Karla Tájka 100/2, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
E-mail:
kino@kinobrandys.cz
Tel.:
602 258 582
Web:
http://www.kinobrandys.cz

Detail kina

Recenze filmu Zahradnictví: Rodinný přítel

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Rok 1945, válka končí. Němci jsou pryč, v parcích táboří ruští osvoboditelé. V domku na kraji města žijí tři sestry, které osud připravil o manžely (dva jsou mrtví, třetí neznámo kde), a jejich dvě děti. S nimi zde téměř nonstop přebývá "rodinný přítel" (Ondřej Sokol), doktor, který se o ně všechny stará jako o vlastní už 6 let (od zatčení manželů za protiříšskou činnost) a všichni se mají hrozně rádi (platonicky). Sokol se po těch šesti platonických letech konečně začíná sbližovat s Geislerovou (jedna ze sester), když tu se nečekaně objeví její manžel (Martin Finger), který měl být oficiálně mrtvý! Slavné duo Hřebejk / Jarchovský přichází s něčím na české poměry nevídaným: Do kin budou během jednoho roku půl roku uvedeny tři celovečerní filmy, které dohromady tvoří jeden příběh, zachycující osudy stejných hrdinů v průběhu 20 let. Takže v česko - slovensko - polské koprodukci vzniká něco, co bude mít celkem přes šest hodin (vzhledem k tomu, že Rodinný přítel má dvě hodiny a 10 minut) Nedá se svítit. Musím znovu začít tím, čím začínám téměř u každé recenze Hřebejkova filmu: Hřebejk je velmi dobrý režisér, zatímco Jarchovský je velmi špatný scenárista. A pokud se díváme na něco, co je vlastně třetina příběhu, ale současně to má být samostatný film, pak scénáristická nemohoucnost vadí ještě mnohem více, než u "normálního" filmu.

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Životní projekt, jak scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk říkají své trilogii Zahradnictví, začal filmem Rodinný přítel, s jehož hrdinou vede přímá nit k Pelíškům. Otevírá však úplně jiný, chudokrevný vesmír.

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Historické drama originálně pojednává o rodičích a dětech, o ztrátě, o morálním dilematu, o pocitu viny. Nedá se mu upřít řemeslná propracovanost založená na bohatých zkušenostech autorů, chytlavá hudba proslavená Voskovcem a Werichem, elegantní dobové kostýmy od Kataríny Štrbové Bielikové a velmi dobré herecké výkony dětských i většiny dospělých herců. Milé je také to, že Petr Jarchovský napsal příběh na motivy skutečných rodinných vzpomínek a trilogie volně navazuje na kultovní Pelíšky. Dojem trochu kazí příliš zdlouhavý děj a nepřehlednost. Zahradnictví: Rodinný přítel není žádná katastrofa, ale v rámci filmografie zmíněné tvůrčí dvojice patří k tomu slabšímu. Na druhou stranu, těžko soudit bez dalších dvou dílů, které poskytnou odstup a ucelenější pohled.

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Překvapivě nepovedený start ambiciózní trilogie, která se odkazuje na jeden z nejoblíbenějších českých filmů. Melodramatické vzpomínání na složité období druhé světové války však neoplývá tolik potřebným nadhledem a odstupem od látky. Společně s dalšími díly možná vytvoří Rodinný přítel kompaktní celek (nejspíš však ani to ne), momentálně je však jako samostatný film zcela nezajímavý.

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na Total film

  Recenze Total film 85

  Zahradnictví: Rodinný přítel (2017) Rodinný přítel umí strhnout dobře napsaným příběhem a také nákladnou výpravou a dekoracemi i silnou hudbou Petra Ostrouchova. Kombinace jmenovaných elementů dělá z Rodinného přítele film evropského střihu. Nedochází tu ze strany producenta k viditelným kompromisům. A to je v našem teritoriu věc naprosto nevídaná.

 • Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Zahradnictví je filmovou trilogií režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského, vyprávějící o přibližně dvaceti letech života tří českých rodin mezi 40. a 60. lety minulého století. Jde o rozsáhlý projekt, jehož další dvě části uvidíme ještě v průběhu letošního roku – druhý díl s podtitulem Dezertér půjde do kin na konci září a závěru trilogie s názvem Nápadník se dočkáme v listopadu. Zároveň se o této trilogii mluví ve spojitosti s Hřebejkovým filmem Pelíšky, který by měl na Zahradnictví příběhově navazovat.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.