Plakát k filmu: Z tvého života

Z tvého života Z tvého života

Česká Republika, 2012, 74 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

„Celej ten svět přirovnávám k podhoubí... a z toho, že rostou ty plodnice a to jsou ty individuální organismy a ty mají dočasnou existenci...," tímto přirovnáním Zdeněk Mařatka počíná své reflexe nad životem, medicínou a lidstvím, které se staly pilíři debutu jeho syna Kryštofa Mařatky. Ve Francii působící dirigent a hudební skladatel Kryštof Mařatka představuje intimní rodinný portrét svého otce na pozadí předešlého století. Prof. Zdeněk Mařatka, MD, DSc. (1914–2010) byl nejen významný lékař zabývající se oborem gastroenterologie, ale i člověk, který miloval hudbu, uměl latinsky a řecky a měl vztah k umění obecně. Za svůj přínos medicíně byl v roce 2001 jmenován rytířem lékařského stavu České lékařské komory. V dokumentu se prolínají pasáže, ve kterých Zdeněk Mařatka reflektuje společnost v průběhu 20. století, kdy se vystřídalo 8 politických režimů, v kontrastu s lyrickými obrazy rodiny a přírody podtrženými působivými skladbami světoznámých skladatelů. Snímek byl natočen v letech 2000–2008 a většina audio materiálu byla nahraná na diktafon bez vědomí Zdeňka Mařatky. Autor snímku zachycuje prožitky jedné rodiny v souvislosti s důležitými momenty v historii českého státu.

„Celej ten svět přirovnávám k podhoubí... a z toho, že rostou ty plodnice a to jsou ty individuální organismy a ty mají dočasnou existenci...," tímto přirovnáním Zdeněk Mařatka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.