Plakát k filmu: Z cizího krev neteče

Z cizího krev neteče Identity Thief

dokina.cz
4,8

Premiéra 2. 5. 2013
USA, 2013, 111 min, od 12 let

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
Seth Gordon | celý štáb
Hrají:
Melissa McCarthy, Jason Bateman, Amanda Peet, Kevin Covais, Andrea Moore, Jon Favreau, John Cho, Clark Duke | všichni herci

Sandy Patterson (Jason Bateman) měl život jako ze žurnálu (ukázková rodina, nádherný dům, skvěle našlápnutou kariéru), než při náhodném tankování na pumpě zjistil, že má přečerpaný limit na kartě. Hned na to se mu začal jeho dokonalý svět hroutit jako domeček z karet a vše vyvrcholilo jeho zatčením a obviněním z neuposlechnutí soudního příkazu. Na policejní stanici se sice záhy vysvětlilo, že je v tom Sandy nevinně, protože se stal obětí zlodějky identit, která využila toho, že je jeho křestní jméno oboupohlavní, a začala se za něj vydávat. Jenže tohle zjištění jeho problém neřeší. Pokud má získat svůj život zpátky, musí ženskou, která mu ho ukradla, najít a přivléct do rukou spravedlnosti, po dobrém nebo po zlém. Sandyho čeká dlouhá cesta a na jejím konci jeho Nemesis Diana (Melissa McCarthy), která pro něj má připravených ještě pár dalších překvapení a navíc s ním dobrovolně rozhodně nikam nepůjde. Sandy tak bude muset odhodit image slušňáka a začít jednat podle jejích šílených pravidel.

Podle představitele hlavní role Jasona Batemana, který film zároveň produkoval, je Z cizího krev neteče nejen skvělou komedií, ale zároveň velkým varováním. „Když jsem začal sbírat podklady pro scénář, šokovalo mě, jak často k podobným krádežím v současné době dochází. Jsme v tomhle směru zranitelnější, než si myslíme. A přesně to jsme chtěli – natočit film, u kterého se budete neskutečně bavit, ale zároveň cítit lehké mrazení v zádech, protože tohle se může stát každému,“ dodává Bateman.

Sandy Patterson (Jason Bateman) měl život jako ze žurnálu (ukázková rodina, nádherný dům, skvěle našlápnutou kariéru), než při náhodném tankování na pumpě zjistil, že má ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 11.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Z cizího krev neteče

 • Recenze Z cizího krev neteče na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Z cizího krev neteče na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Sandy Bigelow Patterson (Jason Bateman) z Denveru má tu smůlu (kromě nechlapského křestního jména), že ho tlustá, hnusná podvodnice Diana (Melissa McCarthyová) připraví o jeho identitu, začne mu přečerpávat účet, páchat jeho jménem trestné činy atd... Naštěstí se Sandymu brzy podaří vysvětlit policii, že ta tlustá obluda na zatýkací fotografii není on, ale nemá zdaleka vyhráno! Vyřešení všech Dianiných podvodů by zabralo mnoho týdnů, ne-li měsíců, což si Sandy zrovna nemůže dovolit, neboť má nové rizikové zaměstnání, hypotéku, další dítě na cestě atd... Takže je nucen provést jediný šílený plán, který mu může zajistit úspěch: Dojet pro Sandy na Floridu, dotáhnout ji do denverské jurisdikce a zde ji předhodit policajtům... Zpočátku se mi tato komedie docela líbila. Bylo mi sympatické, že se tvůrci příliš nenimrají v tom, jak musí Sandy dokazovat, že nebyl na druhém konci USA a není tlustá žena. Dále se mi líbilo, jak se víceméně hodný a nesmělý Sandy rozhoupe k tomu, že Dianu vyhledá A NUKLEÁRNĚ ZNIČÍ (má na ni připraven podraz, kterým ji předhodí policii). Pokud vám to trochu připomíná zápletku Šéfů na zabití , které režíroval stejný člověk a také v nich hrál Jason Bateman, pak se bohužel těšíte marně, neboť po příletu na Floridu, kdy se ukáže, že Dianu bude nutno dopravit přes půl Ameriky autem, se film změní v takovou tu populární odnož buddy-komedie, ve které spolu musí putovat dva lidé, kteří se nesnášejí (a jeden z nich je nepříjemný smradlavý ignorant), ale v průběhu dobré cesty nejen prožijí roztodivné skopičiny, ale také najdou navzájem cestu do svých srdcí. Viz například Planes, Trains and Automobiles nebo nedávný Na doraz , ale je jich víc. A Z cizího krev neteče nepatří k těm lepším, z několika důvodů: Nějací gangsteři, kteří po hlavních hrdinech z nějakého složitého důvodu jdou, nejsou vtipní ani z jiného důvodu zajímaví (i když s tou gangsterkou bych rád viděl nějaký film úplně jiného žánru ). S výjimkou několika málo scén je to všechno velmi předvídatelné (a rozhodně ne tak dravě svižné, jak to vypadá v traileru). A především: Když se má Diana nakonec proměnit v sympatickou bytost, odhalující své křehké nitro a obětující se pro druhé (což se opravdu stane!), ani na okamžik jsem to té svini nevěřil, a jistě by jí to nevěřil ani Sandy (kterého v průběhu filmu asi tucetkrát napálila a obelhala), kdyby mu to nerozkázal scenárista. P.S: Na plakáte je napsáno, že jde o "Komedii od tvůrců filmu Méďa ", čímž je ovšem myšlen producent ! Seth MacFarlane, scenárista, režisér a hlavní představitel Teda, nemá s tímto filmem nic společného.

Související články k filmu Z cizího krev neteče

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Z cizího krev neteče

  Z cizího krev neteče

  29. 4. 2013 16:00 Sandy Patterson (Jason Bateman) měl život jako ze žurnálu (ukázková rodina, nádherný dům, skvěle našlápnutou kariéru), než při náhodném tankování na pumpě zjistil, že má přečerpaný limit na kartě.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bruce Willis s novou Smrtonosnou pastí ovládl americká kina

  Bruce Willis s novou Smrtonosnou pastí ovládl americká kina

  19. 2. 2013 15:00 Americký herec Bruce Willis v roli neohroženého newyorského policisty ve filmech Smrtonosná past stále přitahuje filmové diváky. Již pátý film ze série, Smrtonosná past: Opět v akci, byl během svého prvního víkendu v severoamerických kinech nejnavštěvovanějším filmem, za který diváci zaplatili na vstupném 25 milionů dolarů (476 milionů korun). Vyplývá to z odhadů studií zveřejněných v neděli

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.