Plakát k filmu: Westernstory

Westernstory Westernstory

dokina.cz
2,2

Premiéra 19. 5. 2011
Česká Republika, 2011, 96 min

Žánr:
komedie
Režie:
Vlastimil Peška | celý štáb
Hrají:
Pavel Landovský, Veronika Kubařová, Bohumil Klepl, Kristýna Leichtová, Martin Havelka, Mário Kubec | všichni herci

S komedií WesternStory se do českého filmu vrací kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce i legendární Vinnetou a Old Shatterhand. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho švihácký kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.

Film se natáčel v nefalšovaném westernovém městě v Boskovicích, kde si v květnu odbude i světovou premiéru. Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava.

V nezvykle kovbojské podobě a ve westernovém stylu se ve WesternStory představí Mário Kubec, Veronika Kubařová, jejíž úsměv zamotá hlavnímu hrdinovi hlavu, Petr Vondráček jako frajerský kovboj s oběma rukama v sádře, Pavel Zedníček v roli hrobaře a hlavního zlosyna, Bob Klepl coby stylový barman a zároveň pyrotechnik, „dvojice z Comebacku“ Kristýna Leichtová a Matouš Ruml a také svérázný Pavel Landovský, který všechny přítomné učí pít pravou medovou whisky.
"Těším se, jak budu zákazníkům po dlouhém pultu posílat panáky. Musím to důkladně nacvičit. Zažil jsem to v Mexiku, ale většinu panáků, které mi posílal barman, mi někdo vypil," popisoval před natáčením Bob Klepl přípravu na svou roli barmana.

Komediální western, navazující na tradici legendárního Limonádového Joea, režíroval Vlastimil Peška, zkušený divadelní tvůrce a držitel Thálií, pro něhož je to filmový debut.

Producentem filmu je Martin Kořínek, který spolupracoval na filmech Rafťáci, Tmavomodrý svět, Milenci a vrazi nebo Snowboarďáci. Kameraman WesternStory Asen Šopov nasnímal filmy Pějme píseň dohola, Želary a jako kameraman druhého štábu spolupracoval na filmu Wanted.

S komedií WesternStory se do českého filmu vrací kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce i legendární Vinnetou a Old Shatterhand. To, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 761 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Westernstory

 • Recenze Westernstory na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Devadesát minut o radostech a strastech českých kovbojů. Westernstory je jednoduchoučká lidová komedie spoléhající na okoukané ale na jisté diváky stále fungující gagy (sex, padání z koní, nešikovnost...), které se sice můžete vysmát, ale ve své naivitě je nakonec přeci jenom výrazně sympatičtější než Kameňáky a podobné kousky. Na dobrý film je to ale pořád málo.

 • Recenze Westernstory na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Nejdříve se prosím podívejte na toto. Na celé: Pokud jste to vydrželi, čtěte prosím dál a nevynášejte zatím předčasné soudy. Film totiž není až tak strašný, jak to vypadá z traileru. BOHUŽEL. Trailer může vzbuzovat dojem, že snad jde o nějaký western nebo parodii na něj. Nikoliv. Jde o komedii ze současnosti, jejímiž hrdiny jsou herci, kteří v tomto zábavním areálu hrají westernová představení. Trailer také obsahuje dost věcí, které ve filmu vůbec nejsou, například toho šíleného starého cizojazyčného vypravěče. Ve westernovém městečku Boskovice jsem nikdy nebyl, takže nevím co a jak kvalitně tam kdo předvádí, a jestli by mě to bavilo. To je ovšem v případě tohoto filmu ÚPLNĚ JEDNO , protože 95 procent filmu je o tom, jak proti sobě herci kují pikle, a téměř žádná westernová představení (koně, střelbu, indiány) nevidíme. Tolik tedy faktická úvodní upozornění. A nyní subjektivní recenze: Námět, scénář, režii a hudbu má na svědomí stejný člověk: Vlastimil Peška (mnoho zajímavých citátů na webu!) . Není to asi zlý člověk, ale jeho dílo je ztělesněné zlo, s výjimkou hudby, která byla místy velmi slušná. Při sledování Westernstory jsem poprvé v životě litoval, že se raději nedívám na nový díl Slunce, sena nebo Kameňáku . Scénář je podobně dementní, postrádající smysl, vtipnost a jakékoliv směřování kamkoliv (včetně mnoha scén, u kterých mi totálně unikalo, v čem má být jejich vtipnost, informativnost nebo jiná pointa). Ale režie je ještě horší než u Zdeňka Trošky. Je zde jednak velmi patrná řemeslná nezkušenost (kompozice záběrů, kontinuita, střih), jednak skutečnost, že mnozí herci nejsou herci, nýbrž účinkující z westernové show. Je to škoda, protože některým hercům (a především herečkám) se občas podaří vykřesat ze svých extraterestriálních rolí jiskřičku něčeho zajímavého nebo vtipného. Nejlepší vtip filmu: Chlap X nese v ruce porcelánovou záchodovou mísu, chlap Y na něj zavolá "Člověče, ty máš ruku v hajzlu!", chlap X odpoví "A ty vobě!", což je pravda, protože Y má obě ruce v sádře. Kdyby byl celý film tak strašlivě dementní, jako je trailer, pak by byl pravděpodobně jistým antikvalitním způsobem zajímavý a mohl bych mu dát i vynikajících nula procent. Bohužel, film není až tak strašný, a neobsahuje příliš mnoho scén, při kterých budete nevěřícně kroutit hlavou. Bohužel! Je to totiž ten úplně nejhorší případ filmu, který není zajímavý vůbec ničím. Ani tím, jak je blbý. P.S: Na tiskovce po premiéře režisér řekl " Westernstory je první český western od Limonádového Joeho a myslím, že se bude divákům líbit stejně". V této větě jsou čtyři omyly. Za prvé, Westernstory není western. Za druhé: Druhý pád od "Limonádový Joe" je "Limonádového Joea". Za třetí, od Limonádového Joea bylo několik dalších českých westernů. A za čtvrté... No hádejte. P.P.S: Podle závěrečných titulků byl tento film nějakým způsobem sponzorován ministerstvem kultury. P.P.P.S: Tisková konference po novinářské projekci byl docela dobrý happening:

Trailer k filmu

Související články k filmu Westernstory

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hrnec smíchu získala komedie Westernstory, cenu poroty Fimfárum

  Hrnec smíchu získala komedie Westernstory, cenu poroty Fimfárum

  20. 6. 2011 13:20 Cenu diváků Novoměstský hrnec smíchu na 33. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie v Novém Městě nad Metují získal film Westernstory režiséra Vlastimila Peška. Při jeho sledování diváci strávili smíchem 31,7 procenta promítacího času. A právě délka smíchu v soutěži rozhoduje.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Boskovice žily premiérou komedie z moravského

  Boskovice žily premiérou komedie z moravského "divokého západu"

  12. 5. 2011 15:00 Boskovice na Blanensku žily takzvanou kovbojskou premiérou filmové komedie z moravského "divokého západu" nazvanou Westernstory. Natáčela se v tamním westernovém městečku a zachycuje osudy jeho obyvatel, kteří připravují na novou turistickou sezonu nové divadelní představení. Premiéra se konala v boskovickém kině, kam hlavní protagonisty filmu přivezl dostavník.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Westernstory: komedie z moravského Divokého západu míří do kin

  Westernstory: komedie z moravského Divokého západu míří do kin

  8. 5. 2011 12:30 Nová komedie režiséra Vlastimila Pešky Westernstory zavede diváky na novodobý moravský Divoký západ. Snímek se natáčel ve westernovém městečku v Boskovicích na Blanensku, kde také bude mít příští čtvrtek premiéru. Kromě Mária Kubce, Petra Vondráčka, Boba Klepla nebo Pavla Zedníčka si v něm v jedné scéně zahrál také asi pětisetčlenný kompars, řekl dnes ČTK režisér Peška, který je i tvůrcem scénáře.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.