Plakát k filmu: Vzdělání po čínsku

Vzdělání po čínsku Education, Education

dokina.cz
6,5

Čína, Jihoafrická republika, 2012, 58 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Vzdělání bývá nejlepším způsobem, jak uniknout chudobě, ne však v miliardové Číně. Na prestižní státní univerzity se dostanou jen ti nejlepší studenti, ostatní mohou jít na drahé soukromé a ne vždy kvalitní školy, jejichž absolventi mají na trhu práce nejistou perspektivu. Rodiče Wang Pan jsou velmi chudí. Jako jedináček může jen ona své rodiče ve stáří zabezpečit. Proto se rodina zadluží, aby Wang mohla jít studovat na soukromou školu. Wan Chao jednu takovou školu právě dostudoval a odešel do velkého města hledat práci. Jeho počáteční entusiasmus brzy vystřídají obavy, z čeho bude žít. Je jedním ze dvou milionů čerstvých absolventů, kteří každoročně v Číně nemohou najít zaměstnání. Mozaiku dokresluje Wang Zehziang, učitel, který v době školních prázdnin povinně objíždí venkovské oblasti a láká studenty ke studiu na škole, kde učí. Téměř nic z toho, co mladým lidem a jejich rodičům vypráví, není pravda. Pokud však Wang nechce přijít o práci, nemá na výběr. Film dokládá, že vzdělání se v Číně stalo výhodným byznysem. Snímek je součástí mezinárodního projektu Proč chudoba?, který má za cíl vyvolat debatu o různých podobách chudoby ve světě.

Vzdělání bývá nejlepším způsobem, jak uniknout chudobě, ne však v miliardové Číně. Na prestižní státní univerzity se dostanou jen ti nejlepší studenti, ostatní mohou jít na drahé ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.