Plakát k filmu: Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank Shawshank Redemption, The

dokina.cz
8,9

USA, 1994, 142 min

Žánr:
drama
Režie:
Frank Darabont | celý štáb
Hrají:
Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Alfonso Freeman | všichni herci

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi.

Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům.

Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk.

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2017 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Vykoupení z věznice Shawshank

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepší filmy všech dob: Od Kmotra až k Formanovi

    Nejlepší filmy všech dob: Od Kmotra až k Formanovi

    4. 3. 2016 10:30 K rozvoji kinematografie došlo koncem 19. století. Od těch dob vzniká každým rokem nezpočet filmů. Jen minimum z nich se však zapíše do historie a osloví diváky napříč generacemi. Připravili jsme pro vás seznam těch, kterým se to bezesporu povedlo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.