Plakát k filmu: Vykoupení

Vykoupení Iskupleniye

Rusko, 2011, 123 min

Žánr:
historický, drama, válečný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Klasik ruského filmu Alexandr Proškin převedl do filmové podoby vynikající prózu svého přítele, známého spisovatele Fridricha Gorenštejna, a podařilo se mu natočit velmi dojemné, silné a zároveň křehké kinematografické dílo. Píše se rok 1946.  Mladá obyvatelka malého sovětského městečka má problematický vztah se svou matkou, vyčítá jí, že netruchlí nad smrtí svého manžela, ale stýká se s jiným mužem. Dcera se rozhodne a udá "drahým orgánům", že matka krade jídlo z jídelny a žena je zatčena… V té době přijíždí do městečka raněný pohledný letec. Mladí lidé se do sebe zamilují. Setkání s Augustem a s tragickou historií jeho židovské rodiny donutí dívku přehodnotit svůj sovětský pohled na život.

Klasik ruského filmu Alexandr Proškin převedl do filmové podoby vynikající prózu svého přítele, známého spisovatele Fridricha Gorenštejna, a podařilo se mu natočit velmi dojemné, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.