Plakát k filmu: Východní přísliby

Východní přísliby Eastern Promises

dokina.cz
7,6

USA, Anglie, Kanada, 2007, 100 min

Žánr:
thriller, drama, mystery, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Vincent Cassel, Sinéad Cusack, Naomi Watts, Viggo Mortensen, Jerzy Skolimowski, Aleksandar Mikic, Raza Jaffrey | všichni herci

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo Mortensena. Mysteriózní a charizmatický Nikolaj Lužin (Viggo Mortensen) pochází z Ruska a pracuje jako řidič u nechvalně proslulého londýnského rodinného klanu. Klan patří k zločinecké organizaci Vory v zakoně.

Hlavou rodiny je Semjon (Armin Mueller-Stahl nominace Oscar® 1996 - Záře), jehož distingovaný šarm vstřícného majitele honosné restaurace Trans-Siberian perfektně maskuje jeho chladnou a brutální povahu. Štěstěnu klanu dává v šanc Semjonův prchlivý syn a zabiják Kirill (Vincent Cassel), který má k Nikolajovi blíže než k vlastnímu otci.

Nikolajovi se zbortí jeho pečlivě naplánovaný život, když o Vánocích potká Annu Chytrovou (Naomi Watts, nominace Oscar® 2001 - Mulholland Dr.), porodní asistentku na klinice v severním Londýně. Annu hluboce zasáhne zoufalá situace mladé dívky, která zemřela při porodu. Anna se rozhodne zjistit původ dítěte a nalézt jeho příbuzné. Mrtvá dívka po sobě zanechává ruský zápisník a Anna v něm hledá odpověď na svou otázku.

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 639 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.