Plakát k filmu: Východní přísliby

Východní přísliby Eastern Promises

dokina.cz
7,5

USA, Anglie, Kanada, 2007, 100 min

Žánr:
thriller, drama, mystery, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Vincent Cassel, Sinéad Cusack, Naomi Watts, Viggo Mortensen, Jerzy Skolimowski, Aleksandar Mikic, Raza Jaffrey | všichni herci

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo Mortensena. Mysteriózní a charizmatický Nikolaj Lužin (Viggo Mortensen) pochází z Ruska a pracuje jako řidič u nechvalně proslulého londýnského rodinného klanu. Klan patří k zločinecké organizaci Vory v zakoně.

Hlavou rodiny je Semjon (Armin Mueller-Stahl nominace Oscar® 1996 - Záře), jehož distingovaný šarm vstřícného majitele honosné restaurace Trans-Siberian perfektně maskuje jeho chladnou a brutální povahu. Štěstěnu klanu dává v šanc Semjonův prchlivý syn a zabiják Kirill (Vincent Cassel), který má k Nikolajovi blíže než k vlastnímu otci.

Nikolajovi se zbortí jeho pečlivě naplánovaný život, když o Vánocích potká Annu Chytrovou (Naomi Watts, nominace Oscar® 2001 - Mulholland Dr.), porodní asistentku na klinice v severním Londýně. Annu hluboce zasáhne zoufalá situace mladé dívky, která zemřela při porodu. Anna se rozhodne zjistit původ dítěte a nalézt jeho příbuzné. Mrtvá dívka po sobě zanechává ruský zápisník a Anna v něm hledá odpověď na svou otázku.

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 639 hlasů

Recenze filmu Východní přísliby

  • Recenze Východní přísliby na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Klíčové slovo, definující tento film Davida Cronenberga, zní utlumený . Jedná se o drama z prostředí současné ruské mafe v Londýně. Naomi Wattsová hraje porodní asistentku, která zjišťuje, odkud pocházela mladá zbídačená žena, která porodila dítě a následně zemřela. Dostává se k mafiánské "rodině", jejímž "taťko" je Armin Mueller-Stahl, jeho synem Vincent Cassel a nejlepším "čističem" Viggo Mortensen. Ve filmu uvidíme pár brutálních scén (ustřihávání prstů, podřezávání krků), ale naprostá většina ho plyne velmi pomalým tempem, které je na první pohled velmi líné a nevzrušivé a musíme si pořádně všímat každé reakce a křivého pohledu, aby nám došlo, co dramatického se chystá. Výjimkou (ale výjimkou o to působivější) je souboj Mortensena se dvěma nájemnými vrahy v lázních, který vyznívá neskutečně brutálně, protože je natočen realisticky - tak, jak by doopravdy vypadal boj tří profesionálních vrahů na život a na smrt. A pro divačky je to asi nejlepší příležitost prohlédnout si pořádně Mortensenovy rozmnožovací orgány. Jako sonda do života ruských mafiánů jsou Východní přísliby velmi zdařilým filmem a na většinu hereckých výkonů je radost se koukat. Bohužel, ústřední zápletka filmu (pátrání po matce dítěte a překvapivé vyústění) není moc zajímavá a spíš připomíná nějaký německý krimiseriál.

  • Recenze Východní přísliby na iDnes

    Recenze iDnes 60

    Zatím se Východní přísliby pyšní třemi nominacemi na Zlatý glóbus. Kategorii nejlepší film roku těžko vyhrají, to už spíše hudbu díky jménu Howard Shore.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.