Plakát k filmu: Všude dobře, proč být doma

Všude dobře, proč být doma Away We Go

dokina.cz
8,0

USA, Anglie, 2009

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Sam Mendes | celý štáb
Hrají:
John Krasinski, Maggie Gyllenhaal, Jeff Daniels | všichni herci

Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása (1999) Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě mladé dvojice Burt (John Krasinski) a Verona (Maya Rudolph) to platí dvojnásobně. Nalezení vhodného „hnízda“ jim zrovna nejde a než se dítě přihlásí o slovo, mají před sebou ještě dlouhou cestu.

Po spíše dramatickém Nouzovém východu (2008) zabrousil režisér Sam Mendes do komediálních vod, čímž potvrdil svou pověst žánrového chameleona. Obsazení jeho novinky vypadá jako stávka na jistotu, v jedné z hlavních rolí se objeví John Kasinski, známý z oceňované americké verze seriálu Kancl. Herecky ho jistí třeba sympaticky prošedivělý veterán Jeff Daniels (Městečko Pleasantville), nebo představitelka mladé hollywoodské vlny Maggie Gyllenhaal (Temný rytíř), která si před několika lety odnesla z festivalu v Karlových Varech cenu pro nejlepší herečku za snímek Sherrybaby (2006).

Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása (1999) Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 427 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Všude dobře, proč být doma

  • Recenze Všude dobře, proč být doma na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Burt a Verona mají na krku třicet let a čekají dítě. Nejsou hloupí, nejsou chudí, nejsou bohatí a neví, co se svými životy. A tak se rozhodnou navštívit pár známých a zjistit, kde by se dalo bez problémů vychovávat dítě a žít. Brzy však oběma dochází, že najít to správné místo bude hodně těžké. Sam Mendes natočil film zdánlivě úplně obyčejný film, který dokáže člověka rozesmát i přivodit mu solidní depku. Vynikající scénář a přirození herci jsou jen dva z mnoha důvodů, proč Všude dobře, proč být doma z hlavy nedostanete ani po měsíci.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.