Plakát k filmu: Všude dobře, proč být doma

Všude dobře, proč být doma Away We Go

dokina.cz
6,8

USA, Anglie, 2009

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Sam Mendes | celý štáb
Hrají:
John Krasinski, Maggie Gyllenhaal, Jeff Daniels | všichni herci

Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása (1999) Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě mladé dvojice Burt (John Krasinski) a Verona (Maya Rudolph) to platí dvojnásobně. Nalezení vhodného „hnízda“ jim zrovna nejde a než se dítě přihlásí o slovo, mají před sebou ještě dlouhou cestu.

Po spíše dramatickém Nouzovém východu (2008) zabrousil režisér Sam Mendes do komediálních vod, čímž potvrdil svou pověst žánrového chameleona. Obsazení jeho novinky vypadá jako stávka na jistotu, v jedné z hlavních rolí se objeví John Kasinski, známý z oceňované americké verze seriálu Kancl. Herecky ho jistí třeba sympaticky prošedivělý veterán Jeff Daniels (Městečko Pleasantville), nebo představitelka mladé hollywoodské vlny Maggie Gyllenhaal (Temný rytíř), která si před několika lety odnesla z festivalu v Karlových Varech cenu pro nejlepší herečku za snímek Sherrybaby (2006).

Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása (1999) Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 427 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Všude dobře, proč být doma

 • Recenze Všude dobře, proč být doma na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Burt a Verona mají na krku třicet let a čekají dítě. Nejsou hloupí, nejsou chudí, nejsou bohatí a neví, co se svými životy. A tak se rozhodnou navštívit pár známých a zjistit, kde by se dalo bez problémů vychovávat dítě a žít. Brzy však oběma dochází, že najít to správné místo bude hodně těžké. Sam Mendes natočil film zdánlivě úplně obyčejný film, který dokáže člověka rozesmát i přivodit mu solidní depku. Vynikající scénář a přirození herci jsou jen dva z mnoha důvodů, proč Všude dobře, proč být doma z hlavy nedostanete ani po měsíci.

 • Recenze Všude dobře, proč být doma na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Muž a žena. Je jim něco přes třicet, nemají moc peněz a čekají dítě. Vydávají se na cestu po USA a Kanadě, za příbuznými a známými, a hledají nový domov a obživu. Musí se nechat, že Sam Mendes je velmi všestranný a dokáže natáčet filmy tak rozmanité, že byste vůbec neuvěřili, že jsou od stejného člověka. Na jednom konci pomyslného spektra stojí Road to Perdition , drahé dobové drama se superhvězdami, a na konci druhém třeba tenhle film: Komorní televizní inscenace, nebo spíše několik dílů komorního televizního seriálu, slepených dohromady. "Epizod" je přibližně půl tuctu, přibližně polovina z nich je velmi dobrá a/nebo dojemná, a druhá polovina ujde. Všichni herci hrají velmi dobře (včetně těch, kteří podle scénáře mají být totálně nesnesitelní) a zaplaťpánbůh za to, protože tenhle film je postaven výhradně na hereckých výkonech. Čímž se dostávám k tomu, že různé postavy - byť dobře zahrané - jako kdyby patřily do různých filmů. Například hlavní hrdinové jsou velmi reální lidé, se kterými se divák snadno ztotožní, zatímco někteří jejich přátelé a známí jsou absurdní karikatury jako z "Přátel" nebo podobného kvalitního sitcomu, do kterého by se ovšem zase naprosto nehodili hlavní hrdinové. Film nakonec skončí šťastně a Burt a Verona najdou místo, kde vychovat potomka. Kdyby ale předtím navštívili o tři rodiny více nebo o tři méně (nebo se prohodilo pořadí těch návštěv), na výsledném poněkud rozpačitém vyznění by se vůbec nic nezměnilo. Matně si vzpomínám, že jsem velmi podobný dojem (příjemný sled náhodných epizodek s různými pošuky a lidskými troskami) měl z filmu Camerona Crowea Elizabethtown .

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.