Plakát k filmu: Všiváci

Všiváci Všiváci

dokina.cz
5,0

Premiéra 19. 6. 2014
Česká Republika, 2014, 98 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Roman Kašparovský | celý štáb
Hrají:
Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Marek Taclík, Tatiana Vilhelmová | všichni herci

Všiváci vyprávějí příběh rodiny Rohanů. Miki Rohan (Jiří Langmajer), špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) je veteránem z české mise v Afghánistánu. Ten prohrává svůj boj s dluhy a i z nich plynoucí složitou situací své rodiny, která pro něj představuje velký závazek. Pečuje totiž sám o dvě dcery – o malou Maty (Rebeka) i již dospívající Rózu (Tereza Voříšková). S tím mu pomáhá jeho matka, kterou skvěle ztvárnila Iva Janžurová. S osudy bratrů se pak prolínají příběhy dalších postav děje – mezi nimi právě Richardova spolubojovníka z Afghánistánu Oldy (Ondřej Malý) a dvou kamarádů Vency a Emana (Jiří Mádl, Kryštof Hádek), které Richard a Olda chtějí využít ve svých plánech na získání peněz.

Všiváci vyprávějí příběh rodiny Rohanů. Miki Rohan (Jiří Langmajer), špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Všiváci

 • Recenze Všiváci na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Všiváci na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Příběh dvou bratrů (Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer), kteří spolu už mnoho let nemluví a nemají se rádi, a my celý film odhalujeme, proč k tomu vlastně došlo a jestli se na tomto stavu něco změní. Všiváci jsou dalším příkladem českého filmu, který má slušné "production values", slušné herce, pracoval na něm nejeden talentovaný tvůrce (kamera, střih, hudba), ale není to nic platné, když to celé má neskutečně debilní děj, poskládaný dohromady zcela neumětelsky a nepochopitelně. Debutující režisér a scenárista Roman Kašparovský zplodil příběh, ze kterého by v rukou jiného tvůrce mohlo vzniknout něco mírně stylizovaného a epicky osudového, například ve stylu Legendy o vášni nebo Bratrů . Ve filmu, který ve velkých bolestech vznikl (premiéra měla původně být před rokem a půl! ) je ale celá zápletka zašmodrchána tak strašně, že mi dalo velkou práci ex post přibližně zrekonstruovat, o čem vlastně film měl být, na základě mých poznámek z projekce a distribučních materiálů. (Budou následovat spoilery.)

 • Recenze Všiváci na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Do kin jde prvotina Romana Kašparovského, v níž hrají Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer či Jiří Mádl. Vypráví o bratrech, které rozdělila žena.

 • Recenze Všiváci na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Poslední dobou začíná náš region v kinematografii stále více napodobovat fungující zahraniční model, aniž by však obětoval svá specifika. V oblasti veseloher se to před čtyřmi měsíci projevilo satirickým Kandidátem a díky Všivákům můžeme celému světu ukázat zvláštní pohled na lidství, kde scházejí úplní záporáci, nicméně i tak vyhrávají ti "protřelejší“…

 • Recenze Všiváci na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Česká komedie/drama Všiváci jsou režijním debutem Romana Kašparovského. Neustále prostříhávají mezi třemi dějovými oblouky:

Trailer k filmu

Související články k filmu Všiváci

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.