Plakát k filmu: Vrtěti ženou

Vrtěti ženou Hysteria

dokina.cz
5,6

Premiéra 19. 4. 2012
Anglie, Francie, Německo, Lucembursko, 2011, 100 min

Žánr:
komedie, historický, romantický
Režie:
Tanya Wexler | celý štáb
Hrají:
Maggie Gyllenhaal, Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Evans | všichni herci

Tato dobová komedie se odehrává ve viktoriánské Anglii. Film vypráví příběh Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy), mladého lékaře, kterému vadí, jak většina nemocnic ignoruje nejnovější teorie o výzkumu bakterií a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, protože na toto téma promluví, skončí jako zaměstnanec Dr. Roberta Dalrympleyho (Jonathan Pryce) v jeho soukromé praxi.

Dr. Dalrympley se specializuje na léčbu žen, které trpí "hysterií" a přicházejí k lékaři, aby se jim ulevilo. Dalrympley spolu se svým nejlepším přítelem (Rupert Everett) vytvoří nástroj (vibrátor), který těmto ženám umožňuje dosáhnout vytouženého úlevy daleko rychleji. Aby se to celé ještě zkomplikovalo, Mortimer se zamiluje do feministicky založené Charlotty (Maggie Gyllenhall) - ženy s pevnou vůlí, která je ovšem dcerou lékaře Dalrympleyho.

Tato dobová komedie se odehrává ve viktoriánské Anglii. Film vypráví příběh Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy), mladého lékaře, kterému vadí, jak většina nemocnic ignoruje ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 46 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.