Plakát k filmu: Vrtěti ženou

Vrtěti ženou Hysteria

dokina.cz
5,9

Premiéra 19. 4. 2012
Anglie, Francie, Německo, Lucembursko, 2011, 100 min

Žánr:
komedie, historický, romantický
Režie:
Tanya Wexler | celý štáb
Hrají:
Maggie Gyllenhaal, Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Evans | všichni herci

Tato dobová komedie se odehrává ve viktoriánské Anglii. Film vypráví příběh Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy), mladého lékaře, kterému vadí, jak většina nemocnic ignoruje nejnovější teorie o výzkumu bakterií a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, protože na toto téma promluví, skončí jako zaměstnanec Dr. Roberta Dalrympleyho (Jonathan Pryce) v jeho soukromé praxi.

Dr. Dalrympley se specializuje na léčbu žen, které trpí "hysterií" a přicházejí k lékaři, aby se jim ulevilo. Dalrympley spolu se svým nejlepším přítelem (Rupert Everett) vytvoří nástroj (vibrátor), který těmto ženám umožňuje dosáhnout vytouženého úlevy daleko rychleji. Aby se to celé ještě zkomplikovalo, Mortimer se zamiluje do feministicky založené Charlotty (Maggie Gyllenhall) - ženy s pevnou vůlí, která je ovšem dcerou lékaře Dalrympleyho.

Tato dobová komedie se odehrává ve viktoriánské Anglii. Film vypráví příběh Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy), mladého lékaře, kterému vadí, jak většina nemocnic ignoruje ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 46 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Vrtěti ženou

 • Recenze Vrtěti ženou na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Vrtěti ženou na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Skoro pravdivý příběh o tom, jak byl ve viktoriánské Anglii vynalezen první vibrátor. Trailer i rozjuchaný český název se snaží diváka přesvědčit o tom, že jde o rozvernou taškařici s břitkým britským humorem, což je pravda jen z poloviny. Ano, větší část filmu (takových 60-70 procent) je o tom, jak Hugh Dancy s Rupertem Everettem vynalézají vibrátor a Jonathan Price se ho snaží delikátně aplikovat na své pacientky, které se u něj léčí s hysterií. Obzvlášť zábavný je Rupert Everett jako viktoriánský techno-geek, který je fascinován nejen vibrátory, ale také telefony a dalšími supernovinkami. V této vtipné části filmu ovšem téměř nijak nefiguruje hlavní ženská hrdinka Maggie Gyllenhaalová (v jejíž rodině o pohlavní stimulaci nikdy nebyla nouze). Maggie Gyllenhaalová je protagonistkou druhé dějové linie filmu, o ženě, která je na svou dobu příliš emancipovaná a příliš hodná k ubohým sirotkům, takže ji systém nechápe a chce ji zničit. A Hugh Dancy si ji nakonec vezme (poté, co se z nevysvětlitelného důvodu jen tak rozejde se svou hodnou, krásnou a nepsychopatickou snoubenkou). V této druhé dějové linii (o které trailer zcela mlčí, ale představuje téměř polovinu filmu) je podstatně méně humoru (dokonce se zápletka točí kolem toho, že Gyllenhaalové má být chirurgicky odstraněna děloha) a velmi špatně zapadá do rozjuchané komedie o vibrátorech. Nevím, nakolik je postava Gyllenhaalové založena na skutečných událostech, ale kdyby byl celý film byla jen odlehčená (a z 90 procent zjevně smyšlená) komedie o vibrátorech, měl bych z toho podstatně lepší dojem, než v této podobě.

Trailer k filmu

Související články k filmu Vrtěti ženou

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vrtěti ženou

  Vrtěti ženou

  15. 4. 2012 13:22 Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna

  Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna

  20. 3. 2012 10:00 Historický vznik pozoruhodného bestselleru v oblasti domácích spotřebičů, který se tehdy neodvážil zveřejnit svůj pravý účel - šlo totiž o elektrický vibrátor, líčí britská komedie Vrtěti ženou. Na projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bioscop. Do kin ji uvede 19. dubna.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.