Plakát k filmu: Voda pro slony

Voda pro slony Water for Elephants

dokina.cz
6,4

Premiéra 12. 5. 2011
USA, 2011, 115 min

Žánr:
dobrodružný, drama, romantický
Režie:
Francis Lawrence | celý štáb
Hrají:
Christoph Waltz, Hal Holbrook, Reese Witherspoon, Paul Schneider, Robert Pattinson, James Frain | všichni herci

Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruenové. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson.

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.

Kniha Voda pro slony se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times. Čtenáři se dodnes ztotožňují s hlavními postavami, jejich nadšením, chutí do života a druhou šancí, kterou chytí a nepustí. „Voda pro slony je o lásce ve všech formách – o lásce mezi mužem a ženou, uvnitř rodiny i mezi lidmi a zvířaty.“ říká spisovatelka Sara Gruenová. Představitelka hlavní role Reese Witherspoon dodává: „Je to krásný příběh o lásce, naději, spáse, druhých šancích a nalezení opravdového štěstí.”

Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 1292 hlasů

Kde se podívat online?

221.29 CZK Přehrát online

Recenze filmu Voda pro slony

  • Recenze Voda pro slony na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Romanticky barvotisková, skrz naskrz hollywoodsky zjednodušená verze Cirkusu Humberto, kde chlap pro slovo a ránu nejde daleko. Lawrence má splněno na jedničku a snad mu za tuhle úlitbu přihrají něco masitějšího. Scenárista se ale do plytkého děje mohl opřít trochu rázněji. Stačilo strávit víc času v zákulisí a méně ve světlem zalité manéži. Přesto velmi čestná a místy i sympatická plichta.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.