Plakát k filmu: Venku

Venku Venku

dokina.cz
4,0

Premiéra 3. 11. 2011
2011, 79 min

Režie:
Veronika Sobková | celý štáb

Příběhy tří lidí, kteří opouštějí výkon trestu. Časosběrný dokument Veroniky Sobkové o vězení, svobodě a touze dostat se ven.

Dokumentaristka Veronika Sobková sledovala téměř dva roky tři hrdiny: Lindu, Mirka a Tomáše, kteří část svých životů strávili za mřížemi. Sledovala jejich snahu dostat se ven nejen z vězení, ale i z toho, co ve svých životech stále dělali špatně. Osmadvacetiletá Linda opouští věznici Světlá nad Sázavou po odpykání osmiměsíčního trestu za krádeže. Pětatřicetiletý Mirek má po českých věznicích nasbíráno třináct a půl roku za podvody. Šestatřicetiletý Tomáš si právě odpykává šestiletý trest ve věznici Oráčov za obchod s drogami a upíná se k možnosti propuštění v polovině trestu.Kamera nám ukazuje chvíle, kdy hrdinové se snaží vykročit znovu a jinak. Potýkali se s životem ve vězení a někteří pak s všední realitou po propuštění. Intimní blízkost tří lidí hledající způsob, jak uchopit svůj čas ve vězení či na svobodě. Film je zároveň svědectvím o tom, že zápas s temnými silami lze i vyhrát.

Příběhy tří lidí, kteří opouštějí výkon trestu. Časosběrný dokument Veroniky Sobkové o vězení, svobodě a touze dostat se ven. Dokumentaristka Veronika Sobková sledovala téměř ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 53 hlasů
  • -
  • -
  • -

Recenze filmu Venku

  • Recenze Venku na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Český dokument o osudech třech lidí, kteří právě byli (nebo mají být) propuštěni z vězení. Problém je v tom, že žádné zajímavé "osudy" nevidíme a život ve vězení i po vězení nijak nevybočuje z představ, které většina lidí o takovém životě má. Někteří z hrdinů občas naznačí něco zajímavého, co by se mohlo nějak vyvíjet, ale filmaři to většinou ignorují a dále se tím nezabývají. A ve většině scén je vidět, jak jsou protagonisté nervózní před kamerou a nechovají se ani zdaleka tak, jak se lidé v soukromí chovají, když je nenatáčí štáb...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.