Plakát k filmu: Velké podmořské dobrodružství 3D

Velké podmořské dobrodružství 3D OceanWorld 3D

dokina.cz
6,3

Anglie, 2009, 81 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Marion Cotillard | všichni herci

Fascinující výlet do podvodního světa z dílny legendy Jeana-Michela Cousteau přináší životní zážitek ve formátu 3D.

Napínavá a dlouhá cesta mořské želvy napříč světovými oceány nabízí vedle dobrodružství i úchvatný a unikátní pohled na barevný mořský život. Díky technologii 3D se návštěva kina stane doslova potápěčským zážitkem. Cestou na druhý konec světa provede želví průvodkyně diváky kalifornským chaluhovým lesem, australským Velkým bariérovým útesem a mexickou Roca Partida – domovem tisíce žraloků. Budeme svědky jedněch z nejúžasnějších podívaných pod vodní hladinou: pokocháme se baletem mant, doprovodíme vznešené procesí kladivounů, z úkrytu budeme sledovat nelítostný lov perutýnů, zafandíme delfínům při fotbalovém zápase a pozdravíme největšího kytovce na planetě Zemi. To a mnoho dalšího zažijeme při našem velkém podmořském dobrodružství.

Fascinující výlet do podvodního světa z dílny legendy Jeana-Michela Cousteau přináší životní zážitek ve formátu 3D. Napínavá a dlouhá cesta mořské želvy napříč světovými oceány ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 282 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Velké podmořské dobrodružství 3D

  • Recenze Velké podmořské dobrodružství 3D na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Želva plave oceánem, potkává různou zajímavou podmořskou faunu a flóru, pak doplave, vyleze, vykadí vajíčka a je konec... Není mi úplně jasné, proč tvůrce filmu tak hrozně láká zrovna podmořský svět. Faktem ale zůstává, že podobných filmů už vzniklo mnoho, a zrovna dnes jsem v metru viděl plakát na nějaký 3D podmořský film, jiný než tento . Velké podmořské dobrodružství 3D přináší mnoho krásných záběrů a jeho 3D efekt funguje překvapivě dobře i při nepolarizované projekci (i když záběry na souši jsou z neznámého důvodu 2D). Bohužel, námětu se vůbec nedá říkat "děj" a film je opravdu pouze sekvence hezkých záběrů s průměrnou hudbou a občasnými pár slovy želvy (ano, želva mluví). Pokud jste někdy nějaké podobné filmy viděli, neuvidíte v tomto filmu vůbec nic nového a i když má jen 81 minut, dost se vám povleče. A pak mám ještě trochu problém s namluvením filmu. Netuším, jestli za to může dabing, ale "hlasité myšlenky želvy" v první osobě používají velmi "ňuňu slovník" a věty, které možná vystraší šestileté děti ("A pak se mi srdce zastavilo! Rychle zpátky! Ať mě nevidí!"). Současně se v nich občas ale objeví slova jako "leviatan" nebo "flatulence", která děcka nemají šanci pochopit. Co by bylo špatného na tom, říct, že "Kapustňák si uprdl?" Problém jsem měl taky s tím, že při prvním setkáním s většinou zvířat uslyšíme jejich jméno, které ale záhy zapomeneme. Film to řeší tím, že nám na konci znovu všechna zvířata krátce představí, spolu s jejich jmény a statutem ohrožení. Toto ale není v české verzi vůbec nijak přeloženo a vše je v angličtině .

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.