Plakát k filmu: Velké dobrodružství

Velké dobrodružství Velké dobrodružství

Československo, 1952, 103 min

Žánr:
dobrodružný, drama, životopisný
Režie:
Miloš Makovec | celý štáb
Hrají:
Antonie Hegerlíková, Jaroslav Marvan, Eduard Kohout, Otomar Krejča | všichni herci

Český životopisný film o cestovateli dr. Emilu Holubovi, který žil v druhé polovině minulého století. Po sedmi letech pobytu v Jižní Africe se vrací Holub do Evropy. Podniká přednáškové turné, aby si vydělal na novou africkou výpravu. Odmítne lákavou nabídku belgického krále, aby kolonisoval spolu se Stanleyem konžské povodí, protože ví, co znamená kolonisace pro domorodce. S nedostatečně vybavenou výpravou odjíždí do Afriky. Chce projít napřič Afrikou, z jihu na sever.

Ale intriky Angličanů způsobí, že výprava ztroskotá. Holub však přiváží domů jedinečné sbírky, které bezplatně nabídne českému museu. Výbor musea dar odmítne. Holub je odhodlán pokračovat přes všechny obtíže v práci, neboť věří, že je prospěšná jeho národu. Film byl na VII. MFF oceněn čestným uznáním.

Český životopisný film o cestovateli dr. Emilu Holubovi, který žil v druhé polovině minulého století. Po sedmi letech pobytu v Jižní Africe se vrací Holub do Evropy. Podniká ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 106 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.