Plakát k filmu: Velká svatba

Velká svatba Big Wedding, The

dokina.cz
4,2

Premiéra 9. 5. 2013
USA, 2013, 90 min, od 15 let

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Amanda Seyfried, Robert De Niro, Katherine Heigl, Robin Williams, Topher Grace, Susan Sarandon, Diane Keaton | všichni herci

Nebezpečně zábavná romantická komedie, ve které se během svatebního víkendu sejdou pod jednou střechou (a na jednom plátně) hned čtyři držitelé Oscara: Robert De Niro, Diane Keaton, Susan Sarandon, Robin Williams a spolu s nimi i nejtalentovanější zástupci mladé hollywoodské generace. Máj je lásky čas, ale skončí tato Velká svatba velkým happy endem nebo velkým fiaskem?

Missy (Amanda Seyfried) a Alejandro (Ben Barnes) jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. A právě její bigotní přístup k víře se neslučuje se skutečností, že manželé Griffinovi, kteří Alejandra vychovali jako vlastního, jsou rozvedeni.

Exmanželé Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keaton) Griffinovi se tedy pustí do ne zrovna šťastné taškařice a rozhodnou se, že před Alejandrovo biologickou matkou zahrají po dobu svatby spokojený manželský páreček. Což je možná zábavné pro jejich děti Lylu (Katherine Heigl) a Jareda (Topher Grace), ale už méně pro Donovu dlouholetou partnerku Bebe (Susan Sarandon). K tomu si přidejte oddávajícího kněze otce Moinighana v podání Robina Williamse a musí vám být jasné, že je všechny čeká opravdu perný víkend!

Justin Zackham (scénárista, režisér a producent v jedné osobě) už v minulosti dokázal, že umí napsat vtipné dialogy a najít laskavý humor i v situacích, kde byste jej nehledali (podepsán je mmj. pod snímkem Než si pro nás přijde s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem). Co však bylo u Velké svatby velmi důležité a na čem se shodují všichni zúčastnění – dokázal mezi „svými“ herci vytvořit na place i mimo něj vřelou a přátelskou atmosféru, kterou se následně podařilo neodolatelným způsobem přenést i na plátno.

Jak těžké je po letech odloučení předstírat, že žijete v harmonickém manželství? Jak se vyrovnat se skutečností, že jste svým rodičům podobnější, než byste si možná přáli? Uvidíte brzy v kinech.

Nebezpečně zábavná romantická komedie, ve které se během svatebního víkendu sejdou pod jednou střechou (a na jednom plátně) hned čtyři držitelé Oscara: Robert De Niro, Diane ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 46 hlasů

Recenze filmu Velká svatba

 • Recenze Velká svatba na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Mizerně natočený remake evropské předlohy a další důkaz námětové bezpohlavnosti amerických romantických komedií. Zbytečně obhroublé, k uzoufání zahuštěné postavami a ze všech stran odpudivé. Ještě že ta označení nouzových východů v kinosálech tak jasně svítí. Hned budete vědět kudy kam.

 • Recenze Velká svatba na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Chystá se svatba. Adoptivní otec (Robert De Niro) ženicha Alejandra (Ben Barnes) žije několik let se svou novou přítelkyní (Susan Sarandonová), ale na svatbu má přiletět ženichova biologická matka z Kolumbie, která je fanaticky věřící a nedokázala by se vyrovnat s představou rozvodu, takže De Nirova bývalá žena (Diane Keatonová), která Alejandra vychovala, musí hrát aktuální manželku. Na straně nevěsty (Amanda Seyfriedová) jsou také problémy, neboť její hloupá matka má proti Alejandrovi rasové předsudky. Kromě toho přijíždí další rodinní příbuzní, jako je Katherine Heiglová, která se čerstvě rozešla s manželem, a Topher Grace, který hraje 30letého krásného úspěšného doktora, který je dosud panic. Naštěstí s Alejandrovou biologickou matkou přijíždí z Kolumbie její nadržená dcera... A zdejší kněz (Robin Williams) je také agresivně věřící, takže je nutno před ním zatajovat různé jiné věci... Jde o oficiální americký remake tohoto francouzského filmu, a už z traileru je zjevné, že jde o něco diametrálně odlišného: Nicméně to možná vysvětluje, jak mohlo něco tak dementního vzniknout a jak se podařilo přesvědčit k účasti takové superhvězdy. Prostě se jim řeklo, že se bude natáčet americká verze francouzské hořké komedie, kterou možná dokonce viděli a líbila se jim. Z té komedie se ovšem vzal jen seznam postav (výrazně upravený, např. "normální Vietnamec" -> "supersexy Kolumbijec"), ještě další přibyly, a vznikl strašlivý guláš, jehož procítěnější okamžiky naprosto vůbec nefungují. A je to především proto, že většina filmu se točí kolem absurdních trapných pseudozápletek jako z Prci, prci, prcičky díl 19, ovšem s důchodci (kteří se chovají jako blbí teenageři)! Film například začíná tím, že De Niro začne dělat orální sex Sarandonové, zatímco je v místnosti náhodou Keatonová, která se stydí upozornit na svou přítomnost, takže se na to musí koukat. Je to dost strašidelná scéna, jejíž sledování mi bylo nepříjemné. (Čím jsou postavy mladší, tím méně se ve filmu vyskytují. Seyfriedová a Barnes mají víceméně jen cameo.) A pokračuje to dál. Přesně jsem odhadl, kdy bude De Niro pozvracen, kdy se nymfomanka svléke a skočí do jezera, kdy skočí kdo do bazénu, kdy se prozradí čí nevěra, atd... Je až překvapivé, jak se podařilo natočit poměrně dlouhý film se spoustou postav a podzápletek, aniž by cokoliv z toho emocionálně nebo komediálně fungovalo. Musí jít o nějaký rekord v hodnotě poměru "Množství hereckého talentu na plátně lomeno kvalitou filmu"...

 • Recenze Velká svatba na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Roku 1978 natočil Robert Altman mrazivou Svatbu. Od té doby komedie svůj svatební humor změkčují až k bodu, kde už nebaví. Jako ve Velké svatbě.

Související články k filmu Velká svatba

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  15. 5. 2013 10:45 V čele žebříčku návštěvnosti tuzemských kin je už podruhé akční podívaná Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. O víkendu ji zhlédlo 62.471 diváků a utržila 7,5 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Velká svatba

  Velká svatba

  5. 5. 2013 14:00 Nebezpečně zábavná romantická komedie, ve které se během svatebního víkendu sejdou pod jednou střechou (a na jednom plátně) hned čtyři držitelé Oscara: Robert De Niro, Diane Keaton, Susan Sarandon, Robin Williams a spolu s nimi i nejtalentovanější zástupci mladé hollywoodské generace. Máj je lásky čas, ale skončí tato Velká svatba velkým happy endem nebo velkým fiaskem?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.