Plakát k filmu: Velká čínská zeď

Velká čínská zeď Great Wall, The

dokina.cz
5,5

Premiéra 5. 1. 2017
USA, Čína, 2016, 104 min, od 12 let

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, mystery, fantasy
Režie:
Yimou Zhang | celý štáb
Hrají:
Matt Damon, Andy Lau, Willem Dafoe, Pedro Pascal, Han Lu, Tian Jing | všichni herci

Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Čang Yimou, který s pomocí Matta Damona natočil velkolepé dobrodružné fantasy, v němž nepůjde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace.Hollywoodská superstar hraje ve Velké čínské zdi mnoha bitvami zoceleného žoldáka Williama Garina, který přijel na Dálný východ získat tajemství střelného prachu. Mimořádně nebezpečná mise v exotickém prostředí nemohla dopadnout dobře, a ani tak výjimečný lukostřelec, jakým je Garin, se nedokázal ubránit obrovské přesile bojovníků tajného seskupení, zvaného Bezejmenný řád. Jejich prvotním úkolem je ochrana masivní a zdánlivě nekonečné zdi, při pohledu na níž by Garinovi i jeho příteli Pero Tovarovi (Pedro Pascal) spadla čelist, kdyby jim nehrozila poprava. Na tu však nedojde, na zeď zaútočí armáda monster a pomoc skvělých vojáků se jejich věznitelům hodí. Těžko ale říct, jestli si tváří v tvář valícím se nemilosrdným hordám neměli raději vybrat tu popravu.

Velká čínská zeď je historicky největší film, který se natáčel na území nejlidnatější země na světě. Její producenti i proto nechtěli nic ponechat náhodě a dali dohromady výjimečnou sestavu, v níž figuruje hned 25 držitelů Oscara. Velkolepost filmu pak zaručuje jeho režisér Čang Yimou, který kromě fantastických filmů Hrdina a Klan létajících dýk režíroval i slavnostní zahájení olympijských her v Pekingu. Podle něj však největší výzva ležela na samém začátku, tedy ve scénáři. „Psali ho Američané a já jsem do něj dodával čínský úhel pohledu. Museli jsme ho vybalancovat tak, aby se líbil jak Evropanům a Američanům, ale i Číňanům. To byla jednoznačně nejnáročnější práce,“ říká legenda světového filmu.

Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Čang Yimou, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů

Recenze filmu Velká čínská zeď

 • Recenze Velká čínská zeď na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Matt Damon přijíždí do Číny krást a místo toho se musí tak trochu nedobrovolně zapojit do války proti monstrům, která chtějí sežrat celý svět. Velká čínská zeď je výpravná podívaná, na níž se nešetřilo, bohužel je i zoufale pitomá a vizuálně poměrně odpudivá, takže se asi velmi brzy začnete nudit. A pak ten film začnete nenávidět... Tohle se fakt nepovedlo.

 • Recenze Velká čínská zeď na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Film je zaplaťpánbůh překvapivě krátký (asi 100 minut), takže všechno poměrně rychle odsýpá, moc se nebudete nudit, ale rozhodně z toho nebudete mít nějaký dlouhodobý nezapomenutelný zážitek.

 • Recenze Velká čínská zeď na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Celkově jde o průměrný snímek s průměrnými hereckými výkony. V hloubi duše totiž víme, že Matt Damon má na víc, a stejně tak Willem Dafoe, který i přes to, že je podceňovaný, patří mezi hollywoodské jedničky. Mile překvapí solidní výkony pro Evropany a Američany ne tolik známých čínských herců. Velkým plusem jsou kostýmy a hudba, které dodávají ději na fantasknosti a připomínají divákovi, že jde přeci jen o smyšlenou pověst. A přesně tak by se mělo na film nahlížet, neměl by být brán jako nic vážného, přeci jen jde o dobrodružný příběh, který má za úkol pobavit, což splňuje. Milovníky tohoto žánru jistě nezklame.

Související články k filmu Velká čínská zeď

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Velká čínská zeď - recenze

  Velká čínská zeď - recenze

  4. 1. 2017 16:18 Někdy přibližně před 1000 lety dva evropští žoldáci (z nichž jeden je Matt Damon) náhodou narazí na Velkou čínskou zeď a jsou zajati čínskou armádou.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Armáda útočících monster a útěk ze psího vězení

  Filmové premiéry: Armáda útočících monster a útěk ze psího vězení

  4. 1. 2017 10:00 Velkolepé dobrodružné fantasy, plán útěku ze psího vězení, příběh vítězství a porážek všedního dne, tabuizované téma sexuálního násilí za války a v poválečném období, moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu a jedinečný, intimní pohled na tvůrčí proces jednoho z největších žijících mistrů fotografie. V 1. týdnu roku 2017 čeká na české diváky 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.