Plakát k filmu: Vejdi do prázdna

Vejdi do prázdna Enter the Void

dokina.cz
7,3

Premiéra 6. 5. 2010
Francie, Německo, Itálie, 2009, 163 min

Žánr:
drama
Režie:
Gaspar Noé | celý štáb
Hrají:
Nathaniel Brown, Paz de la Huerta | všichni herci

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí.

Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek.

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 240 hlasů
 • -

Recenze filmu Vejdi do prázdna

 • Recenze Vejdi do prázdna na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Oscar a Linda se milují, jak se jen sourozenci milovat mohou. Tragická smrt rodičů je rozdělila, ale slib nikdy se neopustit zase spojil v hříšném městě světla – Tokiu. Zde se mezi ně postaví smrt, ale ani ta nedovede zrušit jejich pouto. Pokud jste někdy uvažovali o vyzkoušení halucinogenů a báli jste se, zkuste Vejdi do prázdna. Je to film zkratující bezpečnostní obvody duše i popírající navyklé zákony filmového vyprávění. Vizuální trip s naprosto zničujícím dojezdem. Jen pro otrlé.

Související články k filmu Vejdi do prázdna

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vejdi do prázdna

  Vejdi do prázdna

  4. 5. 2010 08:15 Moderní drama o lásce a životě po životě…

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Snímek Vejdi do prázdna se nevyhýbá explicitním záběrům sexu

  Snímek Vejdi do prázdna se nevyhýbá explicitním záběrům sexu

  30. 4. 2010 08:00 Temné drama Vejdi do prázdna francouzského režiséra Gaspara Noého zavede diváky do prostředí tokijských nočních klubů. V nich si vydělává na živobytí sourozenecká dvojice mladých Američanů - barová tanečnice a začínající dealer drog. Mladík jedné noci přijde o život, ale ani smrt mu nezabrání dodržet slib sestře, že ji nikdy neopustí. Stylizovaný a divácky náročný snímek inspirovaný Tibetskou knihou mrtvých a nevyhýbající se explicitním záběrům sexu vstupuje 6. května do českých kin.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Gaspar Noé:

  Gaspar Noé: "Raději natáčím otevřené erotické scény než dialogy"

  30. 3. 2010 21:25 Na pražském febiofestu představil provokativní francouzský režisér Gaspar Noé svůj snímek Vejdi do prázdna. Film z prostředí tokijských nočních klubů, který se pohybuje na pomezí halucinace a reality, obsahuje pro Noého typické otevřené erotické scény. Snímek uvede do českých kin začátkem května společnost Artcam.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.