Plakát k filmu: Vejdi do prázdna

Vejdi do prázdna Enter the Void

dokina.cz
7,3

Premiéra 6. 5. 2010
Francie, Německo, Itálie, 2009, 163 min

Žánr:
drama
Režie:
Gaspar Noé | celý štáb
Hrají:
Nathaniel Brown, Paz de la Huerta | všichni herci

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí.

Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek.

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 240 hlasů

Recenze filmu Vejdi do prázdna

  • Recenze Vejdi do prázdna na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Oscar a Linda se milují, jak se jen sourozenci milovat mohou. Tragická smrt rodičů je rozdělila, ale slib nikdy se neopustit zase spojil v hříšném městě světla – Tokiu. Zde se mezi ně postaví smrt, ale ani ta nedovede zrušit jejich pouto. Pokud jste někdy uvažovali o vyzkoušení halucinogenů a báli jste se, zkuste Vejdi do prázdna. Je to film zkratující bezpečnostní obvody duše i popírající navyklé zákony filmového vyprávění. Vizuální trip s naprosto zničujícím dojezdem. Jen pro otrlé.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.