Plakát k filmu: Věčný návrat

Věčný návrat Éternel retour, L'

1943, 112 min

Režie:
Jean Delannoy | celý štáb

Milostný příběh lásky, žárlivosti a pomsty se odehrává v současné Francii – Patrice odjíždí na odlehlý ostrov, kde potkává okouzlující Nathalie a nabídne jí sňatek se strýcem Marcem. Nathalie souhlasí v představě, že opustí soužení dosavadního života a oddá se vypočítavému manželství bez lásky. Cocteau v příběhu rozvíjí myšlenku, že „věčné“ lidské příběhy se v historii odehrávají stále dokola, aniž bychom si toho mohli povšimnout.

Věčný návrat je temným a fascinujícím básnickým proroctvím režiséra Delannoye a alegorií Francie obléhané fašistickým Německem.

Milostný příběh lásky, žárlivosti a pomsty se odehrává v současné Francii – Patrice odjíždí na odlehlý ostrov, kde potkává okouzlující Nathalie a nabídne jí sňatek se strýcem ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 16 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.