Plakát k filmu: Věc: Počátek

Věc: Počátek Thing, The

dokina.cz
5,9

Premiéra 8. 12. 2011
USA, Kanada, 2011, 103 min

Žánr:
thriller, sci-fi, mystery, horor
Režie:
Matthijs van Heijningen Jr. | celý štáb
Hrají:
Eric Christian Olsen, Joel Edgerton | všichni herci

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, objeví v ledových hlubinách neobyčejné stvoření. Z objevu, který má obrovský vědecký potenciál, se však brzy stává vražedná hrozba. Vědci jsou nuceni čelit narůstající paranoii tváří v tvář zcela neznámému tvorovi, který je schopen změnit se v dokonalou kopii jakéhokoliv živého organismu.

Paleontoložka Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winstead) se do ledové pustiny vydala v naději, že zde učiní nejzásadnější objevy své kariéry. Společně s norským vědeckým týmem, který narazil na loď, uvězněnou v ledu, zde objevuje organismus, který, jak se alespoň zdá, před mnoha tisíci lety během havárie lodi zemřel. Ten však pouze spí a čeká na své probuzení.

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 384 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Věc: Počátek

  • Recenze Věc: Počátek na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Norští vědci našli v ledu zmrzlé tělo mimozemšťana a touha po Nobelovce zapříčinila, že se tenhle návštěvník z vesmíru probudil. A osazenstvo polární stanice začalo povážlivě řídnout. Navíc to vypadá, že Věc dokáže svou oběť nejen zabít, ale i napodobit. Komu teď věřit? Nová verze hororové klasiky Johna Carpentera sice postrádá vnitřní napětí a nejistotu, jako hororová jednohubka s efektními triky, dostatkem akce a nějakým tím násilím však funguje bez problémů. Neurážející hororová rutina. To je víc, než jsme čekali.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.