Plakát k filmu: Ve vězení se burky nenosí

Ve vězení se burky nenosí No Burqas Behind Bars

dokina.cz
6,8

Švédsko, 2013, 77 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Jak svobodné jsou afghánské ženy? Pohled do ženské věznice poskytuje neobvykle otevřené svědectví o ženách v tradiční společnosti, které odmítly poslechnout muže a respektovat zákony stanovené tradicí. Nevěru, odmítání nucených manželství, ale i útěk z domova před násilím potom řeší státní soudy udělením dlouholetých trestů. Film rozplétá složité příběhy tří žen. Sára utekla před svatbou se svým milencem, se kterým ve věznici komunikuje. Sima odešla s nevlastním synem od násilnického manžela a bojí se o chlapcův život. Nadžíba opustila svého manžela těhotná, ve věznici porodila a později byla nucena své dítě prodat. Před diskrétní kamerou se rozvíjejí rodinné konflikty, které byly příčinou jejich uvěznění. Řešit se je snaží ve věznici samy ženy, jejich blízcí, ale i zdejší zaměstnanci. V izolaci vězení ženy paradoxně nacházejí určitou míru bezpečí, svobody a lidskosti.

Jak svobodné jsou afghánské ženy? Pohled do ženské věznice poskytuje neobvykle otevřené svědectví o ženách v tradiční společnosti, které odmítly poslechnout muže a respektovat ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.