Plakát k filmu: Ve stínu

Ve stínu Ve stínu

dokina.cz
7,6

Premiéra 13. 9. 2012
Česká Republika, Polsko, Slovensko, 2012, 106 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
David Ondříček | celý štáb
Hrají:
Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík | všichni herci

Film je příběhem přátelství a lidské odvahy v době, kdy odvaha byla pozvánkou na popraviště. Na půdorysu kriminálního příběhu se přeneseme do jara 1953, krátce po smrti komunistického předáka K. Gottwalda. Na jeho místo nastupuje A. Zápotocký, který pokračuje v linii represí a upevňování postavení KSČ ve státě. Potemnělými ulicemi se pohybuje v šedivém plášti kapitán Hakl.

Zarputilý trochu cholerický detektiv, emotivní a intuitivní, se strništěm na tváři a skrytou bolestí. Hakl je u kriminálky 25 let a prošel jak službou první republice, tak okupací a nyní je ve službách Národní bezpečnosti. Jeho apolitičnost a touha po dílčí pravdě ho přivádí na nové a nové skutečnosti, které naznačují, že zdánlivě jednoduchý případ s jediným podezřelým se začíná komplikovat. Všechny indicie směřují do Židovské obce.

Jako stín se za ním plíží major Zenke, který je z NDR do Československa přizván jako specialista na židovskou kriminalitu. Náš příběh pracuje s vykonstruovaným případem loupežného přepadení, které sehraje StB, aby odvrátilo pozornost od blížící se národní katastrofy – měnové reformy. Tento zločin na národu, který se vymknul z rukou i samotným strůjcům, je jednou z největších loupeží v novodobých dějinách Evropy.

Film je příběhem přátelství a lidské odvahy v době, kdy odvaha byla pozvánkou na popraviště. Na půdorysu kriminálního příběhu se přeneseme do jara 1953, krátce po smrti ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 217 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online
Přehrát online
PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ve stínu

  • Recenze Ve stínu na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Vizuálně přitažlivá detektivka se silným dobovým přesahem a perfektními hereckými výkony. Ať už máte rádi příběhy o drsných detektivech ze staré školy či je vám po chuti výpověď o nelehkém bytí v krušných časech StB, měli byste z kina odcházet spokojeni.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.