Plakát k filmu: Válečný kůň

Válečný kůň War Horse

dokina.cz
6,8

Premiéra 23. 2. 2012
USA, 2011, 150 min

Žánr:
historický, drama, válečný
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Jeremy Irvine, David Thewlis, Emily Watson, Tom Hiddleston, David Kross, Benedict Cumberbatch, Peter Mullan, Niels Arestrup, Patrick Kennedy, Nicolas Bro, Rainer Bock, Robert Emms, David Dencik, Toby Kebbell, Eddie Marsan, Geoff Bell, Liam Cunningham | všichni herci

Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.

Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 297 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.51 CZK 276.68 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Kde dávají v televizi?

31. březen 21.00 hod.
4. duben 14.55 hod.

Recenze filmu Válečný kůň

  • Recenze Válečný kůň na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Adaptace knížky pro mladé čtenáře je především příběhem o statečném oři. Od válečných ukrutností odvrací zrak k večerním červánkům a malebným obrazům anglického a francouzského venkova. Spielbergovský kýč nikdy nebyl kýčovitější, avšak v tomto případě mu chybí emocionální síla. Epizodické vyprávění, přestože v něm najdete i výtečně zrežírované scény, nedokáže strhnout.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.