Plakát k filmu: V roce hip-hopu

V roce hip hopu V letu hip hopa

Slovinsko, 2010, 72 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

V roce hip hopu je dokumentárně-hudební film, který nabízí autentický přehled hiphopové scény a rapové hudby ve Slovinsku od jejích začátků dodnes: „Film je působivým přehledem tohoto, naší širší veřejnosti méně známého, hudebního žánru, často je vtipný, nejvíc snad tehdy, když se vrací k předchůdcům rapu /.../ v oblasti Balkánu, tedy ke guslarům. Borisu Petkovićovi se podařilo něco, co se podaří jen málokomu, a to přiblížit zmíněný hudební žánr i těm, jímž není nijak blízký.“ (Matej Juh, Radio Ars). V chronologickém pohledu na vývoj slovinského hip hopu jsou nenásilně představeni jeho pionýři i první pokusy o rap na slovinské půdě, procházka po slovinských regionech pak ukáže, jak se rapová hudba vyvíjela v těsném sepětí s prostředím a společenskokritickým působením: „Rap je ve Slovinsku momentálně jediná hudební forma, která se bez jakýchkoli filtrů a zábran vyjadřuje k stavu společnosti a poměrech v ní.“ (Boris Petković). Film, který obsahuje velké množství archivních záběrů všech představených hudebníků, se soustředí především na společensky angažovaná a sociálně kritická témata, na něž se hip hop zaměřuje: od nezaměstnanosti a nelehkého života až po nacionalismus a politiku.

V roce hip hopu je dokumentárně-hudební film, který nabízí autentický přehled hiphopové scény a rapové hudby ve Slovinsku od jejích začátků dodnes: „Film je působivým přehledem ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.