Plakát k filmu: V jako Vendeta

V jako Vendeta V for Vendetta

dokina.cz
7,3

USA, Německo, Velká Británie, 2005, 132 min

Žánr:
thriller, drama, sci-fi
Režie:
James McTeigue | celý štáb
Hrají:
Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Fry, Sinéad Cusack, Rupert Graves | všichni herci

Příběh filmu V jako Vendeta je zasazen do futuristického prostředí totalitní Británie a vypráví příběh dívky z dělnického prostředí Evey, která je zachráněna ze životu nebezpečné situace maskovaným muže, který se ukrývá pod krycím jménem “V”. Krycí jméno V je komplikovaný, sečtělý, okázalý, vášnivý a intelektuálský muž, který svůj život zasvětil osvobození svých spoluobčanů od vlády, která je nutí souhlasit se vším. Krycí jméno V je také zahořklý, pomstychtivý, osamělý a násilnický, a je puzen k osobní vendetě. Ve svém boji, který si klade za cíl osvobodit lid Británie od korupce a násilí, jež otrávily celou vládu, obviňuje tyranii samozvaných vládců a vyzývá své spoluobčany, aby se k němu dne 5. listopadu připojili a vyšli ruku v ruce proti Parlamentu, v den, kdy je po celé zemi připomínán čin Guye Fawkese. Dne 5. listopadu 1605 byl v chodbách pod Parlamentem objeven jistý Guy Fawkes s 36 soudky střelného prachu. On a jeho komplicové vymysleli zrádné Spiknutí střelného prachu, čímž reagovali na tyranii Parlamentu za vlády Jakuba I. Fawkes a ostatní sabotéři byli pro výstrahu pověšeni a pro jistotu ještě utopeni a rozčtvrceni. Jejich plán vyhodit budovu Parlamentu do povětří se nikdy neuskutečnil. V duchu této rebelie a při vzpomínce na onen slavný den se krycí jméno V pokouší dotáhnout Fawkesův plán ze dne 5. listopadu 1605 ke zdárnému konci: chce vyhodit budovu Parlamentu do vzduchu. Tím, jak Evey zjišťuje pravdu o minulosti krycího jména V, objevuje také pravdu o sobě samé a stává se z donucení jeho spojenkyní v plánu rozpoutat revoluci a přinést společnosti obtížené násilím a korupcí svobodu a spravedlnost.

Příběh filmu V jako Vendeta je zasazen do futuristického prostředí totalitní Británie a vypráví příběh dívky z dělnického prostředí Evey, která je zachráněna ze životu nebezpečné ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 910 hlasů

Recenze filmu V jako Vendeta

  • Recenze V jako Vendeta na iDnes

    Recenze iDnes 70

    V jako vendeta, filmový přepis slavného komiksu umí svou jedinečnost vykřesat z milých maličkostí.

Související články k filmu V jako Vendeta

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Když film povstane: Elysium a další filmy, které řeší revoluce

    Když film povstane: Elysium a další filmy, které řeší revoluce

    30. 8. 2013 21:00 Do kin dorazilo Elysium, akční sci-fi od režiséra Distriktu 9 Neila Blompamfa, a spolu s ním i další nářez pro fanoušky velkolepé vědecké fikce. Jednou z mála výhrad proti Elysiu dle zahraničních recenzí je však skutečnost, že jeho zápletka poněkud naivně zachází s motivem revoluce. Snímek se zabývá realitou 22. století, kdy 99% chudého lidstva živoří na Zemi, zatímco 1% populace obývá luxusní vesmírnou stanici Elysium. Jak si však ukážeme, filmový svět motiv revoluce prostě zbožňuje, a to dokonce i v žánru sci-fi, komiksových adaptací nebo pohádek!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.