Plakát k filmu: V jako Vendeta

V jako Vendeta V for Vendetta

dokina.cz
7,4

2005, 132 min

Žánr:
thriller, drama, sci-fi
Režie:
James McTeigue | celý štáb
Hrají:
Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Fry, Sinéad Cusack, Rupert Graves | všichni herci

Příběh filmu V jako Vendeta je zasazen do futuristického prostředí totalitní Británie a vypráví příběh dívky z dělnického prostředí Evey, která je zachráněna ze životu nebezpečné situace maskovaným muže, který se ukrývá pod krycím jménem “V”. Krycí jméno V je komplikovaný, sečtělý, okázalý, vášnivý a intelektuálský muž, který svůj život zasvětil osvobození svých spoluobčanů od vlády, která je nutí souhlasit se vším. Krycí jméno V je také zahořklý, pomstychtivý, osamělý a násilnický, a je puzen k osobní vendetě. Ve svém boji, který si klade za cíl osvobodit lid Británie od korupce a násilí, jež otrávily celou vládu, obviňuje tyranii samozvaných vládců a vyzývá své spoluobčany, aby se k němu dne 5. listopadu připojili a vyšli ruku v ruce proti Parlamentu, v den, kdy je po celé zemi připomínán čin Guye Fawkese. Dne 5. listopadu 1605 byl v chodbách pod Parlamentem objeven jistý Guy Fawkes s 36 soudky střelného prachu. On a jeho komplicové vymysleli zrádné Spiknutí střelného prachu, čímž reagovali na tyranii Parlamentu za vlády Jakuba I. Fawkes a ostatní sabotéři byli pro výstrahu pověšeni a pro jistotu ještě utopeni a rozčtvrceni. Jejich plán vyhodit budovu Parlamentu do povětří se nikdy neuskutečnil. V duchu této rebelie a při vzpomínce na onen slavný den se krycí jméno V pokouší dotáhnout Fawkesův plán ze dne 5. listopadu 1605 ke zdárnému konci: chce vyhodit budovu Parlamentu do vzduchu. Tím, jak Evey zjišťuje pravdu o minulosti krycího jména V, objevuje také pravdu o sobě samé a stává se z donucení jeho spojenkyní v plánu rozpoutat revoluci a přinést společnosti obtížené násilím a korupcí svobodu a spravedlnost.

Příběh filmu V jako Vendeta je zasazen do futuristického prostředí totalitní Británie a vypráví příběh dívky z dělnického prostředí Evey, která je zachráněna ze životu nebezpečné ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 909 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.