Plakát k filmu: V Bruggách

V Bruggách In Bruges

dokina.cz
7,9

USA, Velká Británie, 2008, 107 min

Žánr:
thriller, komedie, drama, kriminální
Režie:
Martin McDonagh | celý štáb
Hrají:
Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes | všichni herci

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brug.

Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson-Harry Potter) pověřeni svým drsným šéfem Harrym (Ralph Fiennes), aby se schovali v Bruggách. Zatímco Ken si užívá klidného prostředí a památek, upovídaný a akční Ray je malebným městem víc než znechucen, a proto se rozhodne vymyslet dobrodružství. Netrvá dlouho a Ray se potuluje s turisty, začne si s místní kráskou (Cléménce Poésy – Harry Potter), mlátí jejího bývalého kluka skinheada (Jérémie Rénier) a paří s americkým trpaslíkem, který zde natačí surrealistický film.

Dovolená se však zkomplikuje, když Ray zjistí, že Harry ho chce mrtvého a Ken má tuto prácičku udělat. Samozřejmě, že Harry nepočítal s tím, že se Ray s Kenem na výletě tak spřátelí. No, a tak se Harry naučí těžkou lekci – všechno si musíš udělat sám…

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brug. Po jedné fušce v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 572 hlasů
 • -

Recenze filmu V Bruggách

 • Recenze V Bruggách na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Bruggy (nebo jak se to sakra česky skloňuje) je město (100 000 obyvatel) v Belgii. Je to takový menší historičtější Amsterdam. A sem jsou vysláni dva gangsteři (Colin Farrell, Brendan Gleeson) svým bossem (Ralph Fiennes). Zprvu nevědí proč, jeden se tam zamiluje (do té hezké Francouzky z předposledního Harryho Pottera ), pak se to aspoň částečně dozvědí, překvapí je to, všechno dopadne jinak než mělo a "čistič" (a psychopat) Fiennes to přijíždí dát do pořádku. Víc vám neprozradím. Snad jen to, že trpaslíci mohou být nebezpeční. Martin McDonagh je známý dramatik a tento film je jeho celovečerním debutem (scenáristickým i režijním). Jeho předchozí průprava je jasně patrná, protože V Bruggách má extrémně vypilovaný scénář . Z traileru (ne moc dobrého) to může vypadat jako pokus o imitaci Guye Ritchieho, ale McDonaghův scénář je lepší . Je podobně absurdní a vulgární, ale přitom má i nezanedbatelnou poetičnost a především se mi líbilo, že všechny ty šílenosti a divné náhody do sebe nakonec opravdu excelentně osudově a dramaticky precizně zapadnou jako pečlivě připravená skládačka. McDonagh je rozhodně také dobrý režisér (má Oscara za krátký film) a velmi zdařile se mu daří hladce střídat diametrálně odlišné styly a atmosféry. Leckdo může mít z filmu nepříjemný pocit, že se McDonagh poněkud vytahuje: "Podívejte, jak jsem skvělý scenárista, jak mi to všechno klape, a vy jste nečekali, že to bude takhle!". Ale já mu neodporuji. Opravdu je skvělý scenárista, opravdu mu to všechno klape a opravdu jsem nečekal, že to dopadne takhle (a nejen s tím trpaslíkem).

Související články k filmu V Bruggách

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm parádních černých komedií k Dlouhé cestě dolů

  Sedm parádních černých komedií k Dlouhé cestě dolů

  12. 4. 2014 15:00 Ve čtvrtek dorazila do kin britská černá komedie Dlouhá cesta dolů. Ať už uspěje či nikoliv, žánr černých komedií je natolik populární uleťárnou, že stojí za to si jej připomenout naším výběrem sedmi dalších děl, které by si měl doplnit každý správný filmový divák. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm psychopatů - recenze

  Sedm psychopatů - recenze

  2. 12. 2012 15:22 Je dnes velmi módní  míchat divákovi koktejl z různých žánrů, bavit ho i napínat, děsit i řešit s ním různá existencionální dramata a vše pak zabalit do jednoho vydařeného dílka. Snímek Sedm psychopatů režiséra Martina McDonagha má přesně takové ambice a dokonce tak i funguje.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Britská komedie Sedm psychopatů přijde do kin 29. listopadu

  Britská komedie Sedm psychopatů přijde do kin 29. listopadu

  16. 11. 2012 12:00 Sedm psychopatů je název britské kriminální komedie, kterou od 29. listopadu uvede do českých kin distribuční společnost Bioscop. Dnes ji na pracovní projekci v Praze zhlédli novináři.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.