Plakát k filmu: V Bruggách

V Bruggách In Bruges

dokina.cz
7,9

USA, Velká Británie, 2008, 107 min

Žánr:
thriller, komedie, drama, kriminální
Režie:
Martin McDonagh | celý štáb
Hrají:
Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes | všichni herci

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brug.

Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson-Harry Potter) pověřeni svým drsným šéfem Harrym (Ralph Fiennes), aby se schovali v Bruggách. Zatímco Ken si užívá klidného prostředí a památek, upovídaný a akční Ray je malebným městem víc než znechucen, a proto se rozhodne vymyslet dobrodružství. Netrvá dlouho a Ray se potuluje s turisty, začne si s místní kráskou (Cléménce Poésy – Harry Potter), mlátí jejího bývalého kluka skinheada (Jérémie Rénier) a paří s americkým trpaslíkem, který zde natačí surrealistický film.

Dovolená se však zkomplikuje, když Ray zjistí, že Harry ho chce mrtvého a Ken má tuto prácičku udělat. Samozřejmě, že Harry nepočítal s tím, že se Ray s Kenem na výletě tak spřátelí. No, a tak se Harry naučí těžkou lekci – všechno si musíš udělat sám…

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brug. Po jedné fušce v ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 572 hlasů

Recenze filmu V Bruggách

  • Recenze V Bruggách na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Bruggy (nebo jak se to sakra česky skloňuje) je město (100 000 obyvatel) v Belgii. Je to takový menší historičtější Amsterdam. A sem jsou vysláni dva gangsteři (Colin Farrell, Brendan Gleeson) svým bossem (Ralph Fiennes). Zprvu nevědí proč, jeden se tam zamiluje (do té hezké Francouzky z předposledního Harryho Pottera ), pak se to aspoň částečně dozvědí, překvapí je to, všechno dopadne jinak než mělo a "čistič" (a psychopat) Fiennes to přijíždí dát do pořádku. Víc vám neprozradím. Snad jen to, že trpaslíci mohou být nebezpeční. Martin McDonagh je známý dramatik a tento film je jeho celovečerním debutem (scenáristickým i režijním). Jeho předchozí průprava je jasně patrná, protože V Bruggách má extrémně vypilovaný scénář . Z traileru (ne moc dobrého) to může vypadat jako pokus o imitaci Guye Ritchieho, ale McDonaghův scénář je lepší . Je podobně absurdní a vulgární, ale přitom má i nezanedbatelnou poetičnost a především se mi líbilo, že všechny ty šílenosti a divné náhody do sebe nakonec opravdu excelentně osudově a dramaticky precizně zapadnou jako pečlivě připravená skládačka. McDonagh je rozhodně také dobrý režisér (má Oscara za krátký film) a velmi zdařile se mu daří hladce střídat diametrálně odlišné styly a atmosféry. Leckdo může mít z filmu nepříjemný pocit, že se McDonagh poněkud vytahuje: "Podívejte, jak jsem skvělý scenárista, jak mi to všechno klape, a vy jste nečekali, že to bude takhle!". Ale já mu neodporuji. Opravdu je skvělý scenárista, opravdu mu to všechno klape a opravdu jsem nečekal, že to dopadne takhle (a nejen s tím trpaslíkem).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.