Plakát k filmu: Užívej si, co to jde

Užívej si, co to jde Whatever Works

dokina.cz
6,1

Premiéra 13. 5. 2010
USA, Francie, 2009, 92 min

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Woody Allen | celý štáb
Hrají:
Evan Rachel Wood, Patricia Clarkson, Michael McKean, Henry Cavill, Olek Krupa, Yolonda Ross, Marcia DeBonis, Jessica Hecht | všichni herci

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“.

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 503 hlasů

Recenze filmu Užívej si, co to jde

  • Recenze Užívej si, co to jde na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Nejslavnější newyorský intelektuál se snaží točit jako kdysi, ale moc mu to nejde. Jeho novinka má sice zatraceně vtipného Larryho Davida, který by asi provedl krátký konverzační proces i s Alvym Singerem, chybí jí však zajímavý příběh a především srdce. Mění se proto v průměrnou komedii, jíž krášlí akorát roztomilá Evan Rachel Wood, a potvrzuje dávné obavy, že už nám [[Woody Allen]] nedokáže říct nic moc nového. A jak dlouho na nás může vytahovat to staré, zabalené do zánovního celofánu?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.