Plakát k filmu: Útěk ze Sibiře

Útěk ze Sibiře Way Back, The

dokina.cz
6,9

Premiéra 7. 4. 2011
USA, 2010, 133 min

Žánr:
dobrodružný, drama
Režie:
Peter Weir | celý štáb
Hrají:
Ed Harris, Colin Farrell, Mark Strong | všichni herci

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se až po 4 000 mílích v Indii.

Film Útěk ze Sibiře je založen na pamětech Slawomira Rawicza popisujících jeho útěk ze sibiřského gulagu. Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. Kniha The Long Walk / Dlouhá cesta se stala neuvěřitelně populární a byla přeložena do 25 jazyků.

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 218 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Útěk ze Sibiře

 • Recenze Útěk ze Sibiře na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  6500 kilometrů napříč nehostinnými končinami Asie v podání režiséra-veterána, který si sice vybral jednu ze svých slabších chvilek, ale vize a jistá vypravěčská zručnost mu nechybí. Jen škoda, že se nedokázal rozhodnout mezi divácky nevstřícným skoro-artem a hrubými hollywoodskými stereotypy. Navíc mu samotné putování bylo přednější než prokreslení postav (v podání skvělých herců) a vztahů mezi nimi. Strhující podívanou v žádném případě nečekejte.

 • Recenze Útěk ze Sibiře na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Čtyři tisíce mil pěšky, o hladu, mezi sibiřskými vlky, ve vyprahlé poušti, v Himálaji. Příběh skutečných uprchlíků z gulagu přenesl na podmanivé, ač trochu naučné plátno Peter Weir v Útěku ze Sibiře.

Trailer k filmu

Související články k filmu Útěk ze Sibiře

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bílé peklo nebo 127 hodin? Přinášíme snímky plné odhodlání, touhy a boje o přežití

  Bílé peklo nebo 127 hodin? Přinášíme snímky plné odhodlání, touhy a boje o přežití

  28. 10. 2016 10:00 Ztroskotání letadla v mrazivých Andách, neuvěřitelný útěk ze sovětského lágru, desítky hodin v divočině s rukou pod ohromným kamenem a nekonečný boj se samotou. Přinášíme vám desítku filmů, které spojuje jediné, touha po přežití.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Útěk ze Sibiře vede tabulku nejnavštěvovanějších filmů

  Útěk ze Sibiře vede tabulku nejnavštěvovanějších filmů

  14. 4. 2011 16:00 Distribuční novinka režiséra Petera Weira Útěk ze Sibiře, která zakončovala pražský Febiofest, zaujala hned po premiéře místo v čele tabulky nejnavštěvovanějších snímků českých kin.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Útěk ze Sibiře

  Útěk ze Sibiře

  8. 4. 2011 09:50 Sedm vězňů, chycených za Stalinovy vlády teroru, uteče jedné noci roku 1940 ze sovětského gulagu. Jsou teď svobodní a je téměř jisté, že také mrtví…neboť jejich blížící se výprava do bezpečí neposkytuje žádnou rozumnou naději na úspěch a krajina, kterou musejí projít je nemilosrdná.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.