Plakát k filmu: Útěk ze Sibiře

Útěk ze Sibiře Way Back, The

dokina.cz
6,9

Premiéra 7. 4. 2011
USA, 2010, 133 min

Žánr:
dobrodružný, drama
Režie:
Peter Weir | celý štáb
Hrají:
Ed Harris, Colin Farrell, Mark Strong | všichni herci

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se až po 4 000 mílích v Indii.

Film Útěk ze Sibiře je založen na pamětech Slawomira Rawicza popisujících jeho útěk ze sibiřského gulagu. Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. Kniha The Long Walk / Dlouhá cesta se stala neuvěřitelně populární a byla přeložena do 25 jazyků.

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 217 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Útěk ze Sibiře

  • Recenze Útěk ze Sibiře na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    6500 kilometrů napříč nehostinnými končinami Asie v podání režiséra-veterána, který si sice vybral jednu ze svých slabších chvilek, ale vize a jistá vypravěčská zručnost mu nechybí. Jen škoda, že se nedokázal rozhodnout mezi divácky nevstřícným skoro-artem a hrubými hollywoodskými stereotypy. Navíc mu samotné putování bylo přednější než prokreslení postav (v podání skvělých herců) a vztahů mezi nimi. Strhující podívanou v žádném případě nečekejte.

  • Recenze Útěk ze Sibiře na iDnes

    Recenze iDnes 70

    Čtyři tisíce mil pěšky, o hladu, mezi sibiřskými vlky, ve vyprahlé poušti, v Himálaji. Příběh skutečných uprchlíků z gulagu přenesl na podmanivé, ač trochu naučné plátno Peter Weir v Útěku ze Sibiře.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.