Plakát k filmu: Úsvit mrtvých

Úsvit mrtvých Dawn of the Dead

dokina.cz
8,0

1978, 127 min

Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Je nakažen smrtícím virem. Oživlé mrtvoly se vymknuly jakékoliv kontrole a je důležité před nimi zachránit alespoň zbytky obyvatelstva. Problémem je hlavně to, že i přes neustávající osvětu ve sdělovacích prostředcích se značná část lidí nedokáže vyrovnat se skutečností, že mrtvý člověk už není milovaný příbuzný, ale nebezpečné monstrum, které je třeba zlikvidovat.

Čtyři hlavní hrdinové - Francine, její přítel Steven a dva vojáci Roger a Peter se rozhodnou ukrást helikoptéru a najít útočiště k přežití. Ukryjí se v obrovském nákupním centru, které se jim tak zalíbí, že se rozhodnou ho vyčistit od zombií a zůstat v něm napořád. Ovšem jen do té doby, dokud se nestanou terčem zájmu lidských kočovníků zvenčí.

Ocenění:

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´80 (USA): Nominace na cenu za nejlepší masky.

Golden Screen - Zlatá stuha ´80 (Německo): Cena za nejlepší film.

Je nakažen smrtícím virem. Oživlé mrtvoly se vymknuly jakékoliv kontrole a je důležité před nimi zachránit alespoň zbytky obyvatelstva. Problémem je hlavně to, že i přes ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 399 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.