Plakát k filmu: Ultimum refugium - Profil Ondřeje Vavrečky

Ultimum refugium Ultimum refugium

2011, 140 min

Režie:
| celý štáb

Ultimum refugium – poslední útočiště, krajní domoví člověka, zbývající možnost. Ultimum refugium – dokumentární, celovečerní absolventský film postavený primárně na principu koláže. Ultimum refugium – téma: konec. Od jeho nejobecnějšího pojetí, které je vtěleno do druhého termodynamického zákona, přes zkázu naší planety způsobenou jak vnějšími vesmírnými vlivy, tak vlivy člověka, po tragédii, kterou prožívá pouze člověk: smrt a uplývání. Ultimum refugium – v jednotě je síla: spojováním tu bližších, tu vzdálenějších situací, obrazů, promluv, myšlenek a emocí bude dosaženo mnohovrstevnaté promluvy, která diváka v první řadě nikoli informuje, ale pokládáním otázek jej vede k reflexi vlastního, individuálního chápání světa a jeho postoje v něm. Ultimum refugium!

Ultimum refugium – poslední útočiště, krajní domoví člověka, zbývající možnost. Ultimum refugium – dokumentární, celovečerní absolventský film postavený primárně na principu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.