Plakát k filmu: Ulovit miliardáře

Ulovit miliardáře Ulovit miliardáře

dokina.cz
2,6

Premiéra 1. 10. 2009
Česká Republika, 2009, 88 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jiří Mádl, Milan Šteindler, Tomáš Matonoha | všichni herci

Po teenagerovském snímku Gymplu přichází Tomáš Vorel s filmem, který se dotýká aktuálních témat – médií, lobbyingu, manipulace s informacemi, korupce a s ní spojených politických tlaků. PR manažer Lehký (Jiří Mádl) dostane vládní zakázku, aby z konkurenčních důvodů odstavil dravého podnikatele Grossmana (Tomáš Matonoha).

Pro tento účel si najme všehoschopného reportéra Skopového (Radomil Uhlíř) a rozjede kampaň se zinscenovanou reportáží, ve které Grossman mlátí romského chlapce. Informace převezmou všechna média a moralisté z nejrůznějších sociálních skupin ochotně nabízejí své výpovědi a odborné komentáře, aby Grossmana veřejně zostudili. Grossman je demonstrativně zatčen a policejní tisková mluvčí Jakubíčková (Ester Janečková) sděluje národu, že byl obviněn z rasismu a že je proti němu zahájeno trestní stíháhí.

Atmosféra zhoustne natolik, že si do Grossmana může každý kopnout. I jeho přítelkyně Kateřina (Kateřina Sedláková), televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když Grossmanovi PR manažeři (Milan Šteindler, Josef Carda) dostanou spásný nápad: Koupit televizní stanici a obrátit veřejné mínění na svou stranu. V dalších rolích se objeví Bolek Polívka jako rabín, David Vávra jako předseda PEEN klubu nebo Miroslav Etzler v roli policejního kapitána. Autorem hudby k filmu je skladatel Wich, se kterým režisér Vorel spolupracoval už na Gymplu.

Po teenagerovském snímku Gymplu přichází Tomáš Vorel s filmem, který se dotýká aktuálních témat – médií, lobbyingu, manipulace s informacemi, korupce a s ní spojených politických ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 495 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Ulovit miliardáře

  • Recenze Ulovit miliardáře na MovieZone

    Recenze MovieZone 20

    Žil byl jeden miliardář a stal se trnem v oku zakrslému lobistovi. Ten neváhá využít všechny prostředky proto, aby ho potopil... samozřejmě typicky legračním způsobem vycházejícím z poetiky divadla Sklep. Tentokrát je to ale přes míru. Miliardáře v podstatě není komu doporučit. Náročný divák může rovnou zapomenout, víkendový divák nepochopí, a i klasický "kameňákovec" se asi trochu ztratí. Vorlova ultrastylizovaná taškařice je vhodná čistě pro studijní účely. Soupis nastudovaných poznatků by se mohl jmenovat třeba "Jak rozhodně nemá vypadat komedie".

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.