Plakát k filmu: Uloupená hranice

Uloupená hranice Uloupená hranice

dokina.cz
6,8

1947, 89 min

Podzim 1938 - krušnohorské pohraničí... Děj filmu nás zavede do krušnohorskéhgo pohraničí na podzim roku 1938 a ukazuje problematiku smíšené česko-německé rodiny. Dcera Anna s matkou se cítí jako Češky, ale syn Hans je fanaticky oddán německým cílům. Němci připravují útok proti Čechům a po vyhlášení mobilizace se situace vyhrotí a dochází k boji.

Hans neváhá střílet na vlastní sestru, která stojí na straně Čechů. S henleinovci vyráží do boje proti Čechům, protože jeden z nich mu zastřelil matku. Četníci s armádou se útočníkům ubrání, ale musí na vyšší rozkaz opustit domovy. Všichni odcházejí s trpkostí, alě věří, že se jednoho dne opět vrátí.

Podzim 1938 - krušnohorské pohraničí... Děj filmu nás zavede do krušnohorskéhgo pohraničí na podzim roku 1938 a ukazuje problematiku smíšené česko-německé rodiny. Dcera Anna s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 154 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.