Plakát k filmu: Tygří holky

Tygří holky Miss Nikki and the Tiger Girls

Australie, 2012, 75 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Wai Hnin nemá hudební sluch, Htike neumí tancovat. O Kimmy si všichni myslí, že je ošklivá. Cha Cha se nemůže vymanit z područí svého despotického otce, Ah Moon musí mít vše pod kontrolou. Nejde právě o ideální sestavu pro dívčí hudební skupinu, ale když Tiger Girls vyběhnou na pódium, publikum je ve varu. Příběh barmských děvčat, která si chtějí splnit svůj hudební sen díky – i navzdory – ambicím svých manažerů, se odehrává na pozadí změn, jimiž během posledních dvou let procházela celá Barma. Autoritativní režim propustil z dlouholetého domácího vězení tamější disidentku Aun Schan Su Ťij a vojenská junta naplánovala jako symbol jistého zmírnění represí všelidové volby. Zatímco se Su Ťij opět politicky probouzí, společenského uvolnění využívají i Tiger Girls a začínají připravovat své první album. A když opoziční politička se svou stranou získává v doplňovacích volbách většinu křesel, děvčata skládají píseň Come Back Home, která vybízí exulanty, aby se vrátili zpět.

Wai Hnin nemá hudební sluch, Htike neumí tancovat. O Kimmy si všichni myslí, že je ošklivá. Cha Cha se nemůže vymanit z područí svého despotického otce, Ah Moon musí mít vše pod ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.