Plakát k filmu: Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2, The

dokina.cz
5,0

Premiéra 15. 11. 2012
USA, 2012, 100 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, drama, romantický, fantasy
Režie:
Bill Condon | celý štáb
Hrají:
Peter Facinelli, Billy Burke, Kristen Stewart, Taylor Lautner, Robert Pattinson, Kellan Lutz, Jackson Rathbone | všichni herci

Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.

Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4900 hlasů

Recenze filmu Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

  • Recenze Twilight sága: Rozbřesk - 2. část na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Bella a Edward v „epickém“ zakončení. Ve skutečnosti však v kýčovitém a patetickém filmu, v němž se za dvě hodiny nestane prakticky nic, a který se celý odehrává v jednom lese. Ale mohlo to být ještě horší, pokud si vzpomeneme na předchozí díly.

  • Recenze Twilight sága: Rozbřesk - 2. část na fffilm

    Recenze fffilm 50

    Bella je teď superupírka a má s Edwardem dceru. Zlí upíři chtějí dceru získat pro své nekalé plány a ostatní "hodné" upíry zabít. Hodní upíři (plus hodní vlkodlaci) se musí bránit. Nejnovější Twilight je nejlepší film série. Vlastně ne, jinak... Nejnovější Twilight je zdaleka nejméně nudný film série (nejlepší byl první). Za "dobrý" ho dost dobře označit nemůžu, ale hodně se toho v něm děje a je tak praštěný, že mě bavilo se na něj dívat. Na rozdíl od většiny předchozích dílů, ve kterých se na sebe hrdinové jen osudově koukali a povídali si o tom, kdo koho víc miluje a kdo je teplejší, v tomto díle je více triků, více akčních scén a více dějových zvratů. Dějové zvraty samozřejmě nedávají smysl. Cílem scenáristů je dostat upíry ze všech konců světa na jedno místo v zasněžených horách a donutit je tam bojovat, takže si vymyslí zcela nelogický důvod, proč hlavní hrdinové objíždějí celý svět a sbírají spojence. Nějakého Egypťana, který umí ovládat vodu. Nějaké amazonky, které umějí hypnotizovat. Nějaké Rusy, kteří jsou humorní a mají přízvuky. Je to šílené, ale NENÍ TO NUDA (moc). (Je možné, že v knize se stane totéž, a že to tam dává větší smysl. Nicméně nehodnotím knihu, ale film.) Film celou dobu vypadá jako béčkový kříženec Harryho Pottera a X-Menů . Některé triky jsou opravdu dost špatné - nemluvně s digitálně přidělaným andělským obličejem vypadá jako něco od Rosemary. O hereckých výkonech nemá cenu mluvit, s výjimkou Michaela Sheena, který jediný se svou rolí baví a hraje ji s nadhledem. Nikdo ostatní se toho neodváží, jen na sebe unyle koukají nebo naopak třeští oči a většina humoru je pouze nechtěná. Nicméně, film poměrně svižně dokodrcá k nevyhnutelné závěrečné bitvě, země se otvírá, vlci vyjí, mlha z rukou, blesky z očí, silové pole ze srdce, každou minutu hlava mínus, tak to máme rádi! A pak incestní happy end a překvapivě dost jasně naznačeno, že bude pokračování. Vzhledem k tomu, že se v předchozích dílech skoro nic nestalo, a že na konci tohoto dílu uvidíte jejich rekapitulaci, doporučuji vám - pokud jste fenoménem "Twilight" nedotčeni a chcete to změnit - začít tímto, posledním dílem! P.S: Pokud vám, drahé čtenářky, připadá, že film neprávem kritizuji, když jsem pořádně nečetl knihy a tudíž k nim nemám potřebný vztah, pak bych vám chtěl vzkázat: 1) Upíři se netřpytí. 2) Stephenie Meyerová je transvestita. 3) Smrdí vám výtok.

Trailer k filmu

Související články k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.