Plakát k filmu: Tvář

Tvář Ansiktet

dokina.cz
7,7

Švédsko, 1958, 100 min

Žánr:
drama
Režie:
Ingmar Bergman | celý štáb
Hrají:
Max von Sydow, Ingrid Thulin, Gunnar Björnstrand, Bengt Ekerot, Bibi Andersson, Erland Josephson, Åke Fridell, Axel Düberg, Oscar Ljung | všichni herci

Tématem Tváře je klasická disputace nad tím, nakolik je rozum schopen zvítězit nad iracionalitou a naopak. Do městečka přijíždí nevídaná pouťová atrakce v podobě Voglerova magnetického divadla. Skupinka komediantů podobně jako titulní hrdina v Kabinetu dr. Caligariho (Das Kabinett des Dr. Caligari, 1921) musí však nejdříve žádat o povolení u městského konzula. Ten souhlasí, ovšem na popud lékařského rady Vergera musí skupina dokázat, že nejde o šarlatánství. Konzul s radou uzavírají sázku a centrem děje se stává mystický souboj dvou entit: magie v podání záhadného Voglera a rozumu ve ztělesnění Vergeruse. Právě on touží za každou cenu rozbít auru mystického zázraku a hypnotismu, které kolem sebe Vogler šíří.

Tématem Tváře je klasická disputace nad tím, nakolik je rozum schopen zvítězit nad iracionalitou a naopak. Do městečka přijíždí nevídaná pouťová atrakce v podobě Voglerova ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Tvář

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Kouzlo, podvod nebo iluze? Vybíráme 7 snímků plných magie

    Kouzlo, podvod nebo iluze? Vybíráme 7 snímků plných magie

    17. 6. 2016 10:00 Tento týden se do českých kin vrací skupina čtyř špičkových iluzionistů v pokračování úspěšného filmu Podfukáři. V dnešním článku vám kromě již zmíněného filmu, představíme několik dalších skvělých snímků plných kouzel, magie a iluzí. Můžete se tak skvěle naladit právě na Podfukáře 2.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.