Plakát k filmu: Tři generace

Tři generace About Ray

dokina.cz
6,2

Premiéra 29. 9. 2016
USA, 2015, 92 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
| celý štáb

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery. Všichni tři se tak musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina.

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Tři generace

 • Recenze Tři generace na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Americký snímek Tři generace přivádí do kin ženské trojhvězdí: Elle Fanningová hraje dívku žádající změnu pohlaví, Naomi Wattsová její svobodnou matku a Susan Sarandonová lesbickou babičku, jež slzavé údolí vysušuje sarkasmem.

 • Recenze Tři generace na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Drama s komediálními prvky Tři generace je dílo pojednávající o obtížném tématu. Gaby Dellal spolupracovala na scénáři se scenáristkou Nikole Beckwith a povedlo se jim přiblížit širokému publiku, jak to vypadá v rodině s transsexuálem (i když tato filmová rodina byla dost netradiční od začátku). Nesklouzávají k žádným odborným výkladům, soustředí se na pocity a mezilidské vztahy. Příběh má spád, smutné scény střídají komické. Postavy se vyvíjejí, názorově dozrávají. Originální snímek pro adolescenty a dospělé, který v divácích zanechá náměty na přemýšlení.

 • Recenze Tři generace na Total film

  Recenze Total film 75

  Tři generace (2016) Pozitivní film, který nezatěžkává divákovu hlavu, ale zanechává dojem. Skvělé herecké výkony, lehký a svěží scénář. Tři generace jsou jedním z nejlepších filmů na dané téma.

Trailer k filmu

Související články k filmu Tři generace

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  28. 9. 2016 10:00 Atentát na třetího nejmocnějšího muže nacistické říše, jedna z největších katastrof způsobených člověkem, obyvatelé zvláštního sirotčince, rodina procházející mnoha změnami, portrét nejslavnějšího československého špiona druhé poloviny 20. století a fascinující místa, na kterých se utvářely dějiny. 38. týden tohoto roku přináší 4 filmové premiéry, 2 premiérové dokumenty a další digitálně restaurovaný film podle dramatu Karla Čapka, Bílá nemoc.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.